Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Forum Młodych Aktywistów w Pireusie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Forum Młodych Aktywistów w Pireusie
12-07-2018 06:31   Janusz Ludwiczak
W czwartkowe popołudnie w Inkubatorze Kultury Pireus odbędzie się II Forum Młodych Aktywistów. Jest to inicjatywa stworzona grupę poznańskich licealistek i licealistów, której celem jest wykorzystanie potencjału drzemiącego w młodych ludziach i zachęcenie ich do działania w obrębie aktywizmu społecznego i kulturalnego.

– Naszym głównym działaniem jest organizacja dyskusji poruszających tematy związane z funkcjonowaniem młodych ludzi i ich potrzebami oraz zrozumienia procesów przebiegających w społeczeństwie obywatelskim i zdefiniowania w nich roli młodzieży – wyjaśnia Marcin Mielcarek z Forum Młodych Aktywistów.

W czwartek, 12 lipca (czyli dziś) o godz. 17:00 w Inkubatorze Kultury Pireus na rogu Głogowskiej i Gąsiorowskich odbędzie się II Forum Młodych Aktywistów, które dotyczyć będzie sposobów wyrażania opinii w debacie publicznej oraz możliwości aprobaty lub sprzeciwu jakie daje demokracja.

– W jaki sposób najlepiej wyrażać swoją opinię? W grupie czy samodzielnie? Siłą czynu czy siłą słowa? Manifestem czy manifestacją? Jak słuchać i być słuchanym? Na II Forum Młodych Aktywistów postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania dotyczące wyrażania swojej opinii, sprzeciwu, czy aprobaty we współczesnym świecie. Zastanowimy się jakie możliwości daje demokracja i czy są one skuteczne. A może należy poszukać nowych form? Znajdziemy swoją drogę do skutecznego, zrozumiałego i kulturalnego wyrażania opinii w społeczeństwie obywatelskim żeby móc łatwiej nawiązywać dialog w przyszłości – zapowiada Marcin Mielcarek.

Organizatorzy zapraszają gimnazjalistki i gimnazjalistów, licealistki i licealistów, studentki i studentów do wspólnej rozmowy.


Fot: Bruno Kuzyszyn/mat.org.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXLVI sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20:30
Kino w bramie ul. Matejki 46
"Obywatelka Jane. Walka o miasto" - film dokumentalny

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Dzikie historie" - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

20

lip

do 21-07-2018
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

21

lip

do 22-07-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
Kraina Olimpia - zajęcia, animacje i zabawy dla dzieci
skwer przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej
w godz. 11:00-16:00, wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: