Lidia Dudziak nie będzie "jedynką"?
17-05-2018 06:49   Janusz Ludwiczak
Wybory samorządowe jesienią, a już teraz trwa układanie listy komitetów wyborczych. Okazuje się, że "jedynką" PiS zamiast Lidii Dudziak ma być Jan Sulanowski, z kolei na liście PO zamiast Łukasza Mikuły na miejscu pierwszym ma znaleźć się kandydat Nowoczesnej.

Jak już informowaliśmy miejskich radnych będziemy wybierać tak jak do tej pory razem z Jeżycami, a także z Wildą. Do tej pory Łazarz znajdował się w okręgu wyborczym nr II wraz z Jeżycami, Ogrodami, a od ostatnich wyborów również z os. Stary Grunwald. Jednak ze względu na zmniejszenie liczby mieszkańców i zmianę ordynacji oraz zgodnie z kodeksem wyborczym będą musiały zmienić się granice okręgów wyborczych, dlatego Łazarz razem z Jeżycami i Wildą znajdzie się w okręgu I.

Tymczasem partie zaczynają układać już listy. Według "Głosu Wielkopolskiego" w okręgu I "jedynką" PiS-u ma być pochodzący ze Świerczewa radny Jan Sulanowski, który jest wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Poznania.

– Janek jest mocno wspierany przez posła Tadeusza Dziubę, z kolei Lidka przez "Solidarność". Wcześniej dostała propozycję startu do sejmiku, ale ją odrzuciła – mówi "Głosowi" jeden z polityków PiS.

Jan Sulanowski ma kandydować z Wildy, Łazarza i Jeżyc, gdyż okręg IV obejmie Świerczewo razem z Ratajami, Starołęką i Głuszyną, a tam startować mają radni Adam Pawlik, Przemysław Alexandrowicz i Zbyszko Górny.

Z kolei jak pisze "Gazeta Wyborcza Poznań" narasta konflikt w Platformie Obywatelskiej. O układ list kłócą się prezydent Jacek Jaśkowiak i przewodniczący PO Bartosz Zawieja. W zamian za poparcie Jaśkowiaka Nowoczesna chce otrzymać więcej "jedynek". Tym samym liderem listy w okręgu 1 miałby być kandydat Nowoczesnej, a nie Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania. Według informacji "Gazety Wyborczej" Bartosz Zawieja chciałby "dwójkę" dla Łukasza Mikuły.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
""Morze, moje morze"- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki" z udziałem - Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści przygotują i wspólnie z publicznością wykonają znane przeboje w klimat

24

maj

do 29-05-2018
Łazarz
29 DNI ŁAZARZA: 24-29.05.2018

17:00
Łazarz
29. Dni Łazarza - XIII PARADA ŁAZARSKA
Parada Łazarska z udziałem mieszkańców Łazarza. Na zakończenie parady pokazy artystyczne w wykonaniu min. Teatru "Z głową w chmurach"
Trasa: Zes

18:00
Park Kasprowicza
29. Dni Łazarza - Wystawa Przemysłowa na Wzgórzu św. Łazarza w 1908 r.
Jest to prezentacja, która opowiada o miejscu, którego już nie ma i o wydarzeniu, które zapoczątkowało tradycje wystaw

25

maj

do 26-05-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Sean powie parę słów o sobie" - Pustoła & Rapior & Ziemilski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: