Szykuje się odlotowy weekend na Ławicy
16-05-2018 05:37   Janusz Ludwiczak
W sobotę i niedzielę na lotnisku Ławica odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze - Poznań Air Show. W ramach wydarzenia odbędą się obchody upamiętniające 100-lecie Powstania Wielkopolskiego, 100-lecie Odzyskania Niepodległości, obecne będą również Polskie Siły Powietrzne, które obchodzą swój okrągły jubileusz.

720 minut pokazów, 80 maszyn w powietrzu, 35 pokazów solowych i grupowych, 4 skoczków spadochronowych i 80 wystawców – to w skrócie Międzynarodowe Pokazy Lotnicze "Poznań Air Show", które w najbliższy weekend odbędą się na lotnisku Ławica – miejscu, które można nazwać kolebką polskiego lotnictwa. Pokazy będą doskonałą okazją do upamiętnienia rocznic: 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 100-lecia Polskiego Lotnictwa oraz 100-lecia Powstania Wielkopolskiego.

W tym roku "Poznań Air Show" będzie szczególne, gdyż na poznańskim niebie będzie można zobaczyć najlepszych pilotów służących w siłach powietrznych krajów członkowskich Sojuszu Północno-atlantyckiego w związku z odbywającymi się w dniach od 14 do 25 maja ćwiczeniami NATO TIGER MEET. Na Ławicy będzie można zobaczyć również pokazy wojskowych samolotów.

W ramach "Poznań Air Show" będzie można zobaczyć także pokazy spadochronowe, a także samoloty historyczne czy militarny sprzęt pancerny.

Organizatorzy przygotowali wystawę statyczną sprzętu lotniczego i wojskowego oraz ekspozycję służb mundurowych. Zwiedzający będą mogli zobaczyć wszystko co związane jest z tematyką obronności kraju – począwszy od uzbrojenia po wyposażenie i praktyczne umiejętności. Poznań Air Show to też terenowa lekcja historii w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych, które w strojach z wybranego okresu przybliżą dokonania i zasługi polskiej wojskowości.

Nie zabraknie również strefy dla całych rodzin z dziećmi, w tym dmuchany park atrakcji dla najmłodszych. W strefie gastronomicznej pojawią się food trucki, a także koce, leżaki, kapelusze i lornetki, dzięki którym będzie można oglądać pokazy.

Dla naszych Czytelników mamy do rozdania 3 podwójne zaproszenia na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze "Poznań Air Show 2018".
Aby zdobyć wejściówkę należy przesłać swoje imię i nazwisko na naszą skrzynkę e-mailową: konkurs@lazarz.pl oraz uzasadnieniem, dlaczego to właśnie Państwu mamy przekazać zaproszenie na "Poznań Air Show".
Na Państwa zgłoszenia czekamy dziś (tj. do środy, 16 maja) do godz. 22:00.
Wśród nadesłanych zgłoszeń rozdamy 3 podwójne zaproszenia na "Poznań Air Show", które będzie można wykorzystać w sobotę 19 maja lub w niedzielę, 20 maja.
Przesyłając zgłoszenie zgadzają się Państwo na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu oraz publikację imienia i nazwiska w przypadku wygranej.
Zapraszamy do udziału w konkursie, życząc równocześnie powodzenia.

Nagrody w konkursie ufundowały Międzynarodowe Targi Poznańskie

Aktualizacja 17.05.2018: Rozstrzygnięcie konkursu. Otrzymaliśmy sporo zgłoszeń, jednak do rozdania mieliśmy tylko 3 podwójne zaproszenia. Tym razem wejściówki otrzymują osoby, które najbardziej przekonały nas do wręczenia zaproszenia. Bilety na Air Show Poznań otrzymują:
• Danuta Mrózek
• Marcin Thielemann
• Daniela Kolasińska
A oto najciekawsze uzasadnienia:
• Mając w domu 4 latka, który ciągle ma obdarte kolana, bo chodzi z głową zawartą do góry, bo nad nami samolot! ...to na Air Show nie może nas zabraknąć
• jestem Państwa Wiernym Czytelnikiem, od początku działalności, jesteście Państwo Nr,1 o tym co dzieje się w Mieście, czy na Dzielnicy. Zawsze interesowałem się lotnictwem, a teraz jest szansa na blizsze spotkanie z tą dziedziną.
• W momencie uzyskania zaproszenia na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze "Poznań Air Show 2018", istnieje możliwość konfrontacji trzylatki (oczywiście w asyście rodziców) z najlepszymi pilotami służącymi w siłach powietrznych krajów członkowskich Sojuszu Północno-atlantyckiego i podjęte zostaną pertraktacje o poprawę zachowania... chociażby w kwestii słodyczy

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy. Zwycięzcy konkursu otrzymali powiadomienie e-mailem zwrotnym o sposobie odebrania nagrody.


Fot: MTP (1-3), Tomasz Nowak (4-23)

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
""Morze, moje morze"- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki" z udziałem - Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści przygotują i wspólnie z publicznością wykonają znane przeboje w klimat

24

maj

do 29-05-2018
Łazarz
29 DNI ŁAZARZA: 24-29.05.2018

17:00
Łazarz
29. Dni Łazarza - XIII PARADA ŁAZARSKA
Parada Łazarska z udziałem mieszkańców Łazarza. Na zakończenie parady pokazy artystyczne w wykonaniu min. Teatru "Z głową w chmurach"
Trasa: Zes

18:00
Park Kasprowicza
29. Dni Łazarza - Wystawa Przemysłowa na Wzgórzu św. Łazarza w 1908 r.
Jest to prezentacja, która opowiada o miejscu, którego już nie ma i o wydarzeniu, które zapoczątkowało tradycje wystaw

25

maj

do 26-05-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Sean powie parę słów o sobie" - Pustoła & Rapior & Ziemilski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: