Targi zamieniły się w kościół. Arcybiskup odprawił mszę św. w pawilonie
17-04-2018 04:51   Janusz Ludwiczak
Dekalog z czekolady, wina mszalne, ornaty, podgrzewane ławki czy hostie – to wszystko można było zobaczyć na Targach Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów "Sakralia", które odbyły się na MTP. "Sakraliom" towarzyszył Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich, podczas którego w jednym z targowych pawilonów mszę świętą odprawił arcybiskup Stanisław Gądecki.

Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów "Sakralia" odbyły się już po raz ósmy. W piątek i sobotę zwiedzający, wśród których byli głównie księża i siostry zakonne mogli zobaczyć oferty szat, naczyń i sprzętu liturgiczne. Na stoiskach prezentowanych były również: wina mszalne, hostie, konfesjonały i ławki, organy, sprzęt nagłaśniający i multimedialny... czyli jednym słowem wszystko czego potrzebują księża i wspólnoty parafialne. Wierni mogli również zapoznać się z ofertami pielgrzymek do sanktuariów w Polsce i za granicą.

Targom "Sakralia" towarzyszył I Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich, który zorganizowała poznańska Kuria Metropolitalna z okazji 1050-lecia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa powstałego w Poznaniu. Prelekcje w czasie kongresu wygłosili znawcy tematyki duszpasterstwa zwyczajnego i specjalistycznego. Wydarzenie zakończyło się mszą świętą, którą w targowym pawilonie odprawił arcybiskup Stanisław Gądecki.


R E K L A M A

Komentarze (3)

18-04-2018 14:43:01
eka z małeki
-przecież mają tyle miejsca na swoich latyfundiach!!!Czy muszą na MTP??? I tak to się odbywa zagrabianie własności RP !!!..... nie mogę więcej,dużo słów można by napisać!!!! ech !!! eka
18-04-2018 13:26:16
poznanianka
A kościół w targi.( w targ ) .A czym jest na cmentarzach we Wszystkich Swiętych, pamięć ??? To hałas i tagrowisko z piernikami , cukierkami i gwarem.Inne cmentarze ( innego wyznania ) to chwila ciszy i zadumy , refleksji. Warto popatrzec i pomyśleć , dokąd zmierzamy z codzienna komercją.A może działaniem na pokaz.
17-04-2018 22:40:43
Protestancja
Podgrzewane hostie?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: