Czołgali się i biegali przez słomę i wykopany tunel {► WIDEO}
12-04-2018 05:53   Janusz Ludwiczak
Czołganie pod siatką, bieg przez siano, w tunelu, po pagórkach – takie przeszkody czekały m.in. na uczestników Biegu przez Kraje Nordyckie im. Macieja Zawiei, który odbył się we wtorek na Orliku i terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy Arenie. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca dzieci i młodzieży z kilku poznańskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

"Bieg przez Kraje Nordyckie im. Macieja Zawiei" to wręcz ekstremalny wyścig, podczas którego zawodnicy musieli pokonywać przeszkody wzorujące na atrakcjach turystycznych Krajów Nordyckich. Mali zawodnicy musieli m.in. pokonać slalom przez słomę, pobiec po pagórkach czy w tunelu a nawet czołgać się pod siatką.

– Chcieliśmy zrobić coś innego dla dzieciaków, połączyć kulturę ze sportem. Kraje skandynawskie są atrakcyjne, ale mało jeszcze znane. Owszem biegi są trochę ekstremalne, ale dostosowane do wieku uczestników. W sumie zawodnicy musieli pokonać 23 przeszkody – powiedział Daniel Banaszewski, współorganizator zawodów i nauczyciel W-F w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych.

Zawody odbyły się pod imieniem Macieja Zawiei, tragicznie zmarłego Radnego Miasta Poznania.

– Bardzo mnie cieszy, że pamięć o moim tragicznie zmarłym bracie trwa. Skandynawia dotarła na Łazarz. Życzę Wam udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń – powiedział na rozpoczęciu zawodów Bartosz Zawieja.

Uczestnicy biegli w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe (klasy 1 i 2 oraz klasy starsze), a także gimnazja. Na każdego zawodnika czekał medal na mecie, a na zakończenie rozlosowano wśród uczestników nagrody rzeczowe w postaci m.in. artykułów i gadżetów sportowych oraz książki i albumy związane ze Skandynawią.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 26-04-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Expopower - Międzynarodowe Targi Energetyki
Greenpower - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Instalacje - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Poznań Media Expo
Securex - Międzynar

24

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Spotkać się między słowami"- wiersze wychowanków Dziennego Ośrodka Adopcyjnego nr 1 w Poznaniu w interpretacji własnej i przyjaciół

25

kwi

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury cz.5 - Przysmaki z Iranu

26

kwi

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Wernisaż wystawy - Monika Szwed "bez ruch"

27

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl teatralny dla dzieci "Król Nicnierobię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
Wstęp wolny
Spektakl będzie tłumaczony na język migowy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: