Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni z Grunwaldu również przeciwni poprowadzeniu "93" przez Jarochowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni z Grunwaldu również przeciwni poprowadzeniu "93" przez Jarochowskiego
28-02-2018 04:16   Janusz Ludwiczak
Również Rada Osiedla Grunwald Południe nie zgodziła się na propozycję ZTM, zakładającą skierowanie trasy autobusów linii nr 93 przez Wyspiańskiego, Jarochowskiego i Chociszewskiego.

Jak już informowaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego chce zmienić trasę autobusów linii nr 93, które zamiast przez Reymonta, miałby jeździć przez Wyspiańskiego, Jarochowskiego i Chociszewskiego, umożliwiając dojazd w rejon Parku Kasprowicza i szpitala Św. Rodziny. W ubiegłą środę Rada Osiedla Św. Łazarz negatywnie zaopiniowała projekt.

Opinie w tej sprawie miała podjąć jeszcze Rada Osiedla Grunwald Południe, gdyż trasa linii autobusowej nr 93 przebiega częściowo również przez teren tej jednostki pomocniczej miasta.

– Zmiana trasy spowoduje wydłużenie czasu przejazdu, wzrosną również koszty podróży. Autobusy krążyłyby wąskimi uliczkami, na dodatek stałyby w korkach na Hetmańskiej – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Jacek Sobczak, przewodniczący Zarządu Osiedla Grunwald Południe.

Zdaniem Rady, zmiana przebiegu trasy autobusu linii 93 spowoduje wydłużenie drogi, jaką ten autobus pokonuje i w konsekwencji przedłuży czasu przejazdu na odcinku od przystanku Arciszewskiego do przystanku Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego o ponad 5 minut (w odwrotną stronę nawet więcej, biorąc pod uwagę tworzące się bardzo często na ul. Hetmańskiej na odcinku od ul. Szymborskiej do ul. Reymonta korki uliczne). Będzie się to z kolei wiązało ze wzrostem ceny biletów dla osób korzystających z T-portmonetki oraz biletów czasowych i w konsekwencji proponowane rozwiązanie obniży atrakcyjność przejazdu linią nr 93 – argumentuje Rada Osiedla Grunwald Południe.

Radni z Grunwaldu postulują natomiast, by docelowo na ulicy Reymonta przy wejściu do krytej pływalni, która ma powstać w Parku Kasprowicza powstał nowy przystanek dla autobusów linii nr 93.


Komentarze (3)

28-02-2018 16:28:46
Elvira
Mieszkańcy wolą jednokierunkowe, gdyż jeden pas przeznaczą na nielegalne parkingi.
28-02-2018 11:18:14
?
Nie idzie wylać asfaltu na Reymonta i przedłużyć buspasa od ronda Jeziorańskiego do Arciszewskiego? A najlepiej do górczyna w pasie zieleni planowanym pod linię tramwajową?
28-02-2018 07:12:02
Negatyw
Zróbcie na Łazarzu jeden wielki deptak i kolejkę magnetyczną rodem z Japonii... (!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXLVI sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20:30
Kino w bramie ul. Matejki 46
"Obywatelka Jane. Walka o miasto" - film dokumentalny

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Dzikie historie" - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

20

lip

do 21-07-2018
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

21

lip

do 22-07-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
Kraina Olimpia - zajęcia, animacje i zabawy dla dzieci
skwer przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej
w godz. 11:00-16:00, wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: