83 nowych stróżów prawa złożyło na Targach ślubowanie
06-01-2018 12:09   Janusz Ludwiczak
W piątkowe przedpołudnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wszyscy rekruci zanim trafią do służby w jednostkach na terenie Poznania i całej Wielkopolski, odbędą najpierw kurs w szkole policyjnej, który pozwoli im zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. prawa, prewencji i kryminalistyki.

Ślubowanie złożyło w sumie 83 policjantek i policjantów, którzy zostali przyjęci do służby. W uroczystości wziął udział m.in. wojewoda Zbigniew Hoffmann, Jan Grabkowski Starosta Poznański, przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania.

Szef wielkopolskiej Policji podczas przemówienia podkreślił, że służba w Policji daje perspektywę nowo przyjętym policjantom, ciągłego podnoszenia kwalifikacji, rozwoju osobistego. Jednak na pierwszym miejscu komendant podkreślił możliwość pomocy drugiemu człowiekowi. Jednak wszystko zależy od nich, czy wykorzystają daną im szansę. W policyjnej pracy istotne jest przestrzeganie zasad etyki zawodowej i dyscypliny. Choć służba ta wiąże się z ogromną odpowiedzialnością nie tylko za siebie ale i za innych, to może dawać wiele satysfakcji – wyjaśnia podkom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Podczas uroczystości wojewoda i komendant wielkopolskiej Policji wręczyli również odnaczenia państwowe i resortowe. Ostatnie ślubowanie 84 nowo przyjętych funkcjonariuszy miało miejsce również na Targach w listopadzie, w przededniu Święta Niepodległości.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
""Morze, moje morze"- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki" z udziałem - Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści przygotują i wspólnie z publicznością wykonają znane przeboje w klimat

24

maj

do 29-05-2018
Łazarz
29 DNI ŁAZARZA: 24-29.05.2018

17:00
Łazarz
29. Dni Łazarza - XIII PARADA ŁAZARSKA
Parada Łazarska z udziałem mieszkańców Łazarza. Na zakończenie parady pokazy artystyczne w wykonaniu min. Teatru "Z głową w chmurach"
Trasa: Zes

18:00
Park Kasprowicza
29. Dni Łazarza - Wystawa Przemysłowa na Wzgórzu św. Łazarza w 1908 r.
Jest to prezentacja, która opowiada o miejscu, którego już nie ma i o wydarzeniu, które zapoczątkowało tradycje wystaw

25

maj

do 26-05-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Sean powie parę słów o sobie" - Pustoła & Rapior & Ziemilski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: