Przejdzie Orszak Trzech Króli i zabrzmią kolędy, od średniowiecznych do śpiewanych przez chór męski
05-01-2018 06:00   Janusz Ludwiczak
W sobotę przypada święto Trzech Króli. Przed południem do kościoła Chrystusa Sługi przy ul. Palacza przejdzie Orszak Trzech Króli. Z kolei po południu w starej kaplicy przy Parku Manitiusa odbędzie się koncert dawnych kolęd z okresu średniowiecza i reformacji. W sobotę i niedzielę we wszystkich łazarskich kościołach odbędą się również koncerty kolęd.

W sobotnie przedpołudnie do kościoła Chrystusa Sługi przy ul. Palacza po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli. Trzech Mędrców pojawi się o godz. 10:30 na placu przy ul. Kosynierskiej. Radosny i rozśpiewany korowód przejdzie ulicami parafii, gdzie ok. godz. 11 dotrze do kościoła Chrystusa Sługi przy ul. Palacza.

Po południu o godz. 17:00 w starej kaplicy przy ul. Grunwaldzkiej 48 (Park Manitiusa), gdzie spotyka się Ewangeliczny Kościół Reformowany (Zbór Reformowany) odbędzie się Nabożeństwo Dziewięciu Czytań i wspólne radosne kolędowanie z zespołem Cithara Sanctorum. W programie koncert dawnych kolęd z okresu średniowiecza i reformacji.

Godzinę później na wieczór kolęd w Święto Epifanii zapraszają luteranie. O godz. 18:00 w kościele Ewangelicko-Augburskim pw. Łaski Bożej, mieszczącym się opodal, przy ul. Obozowej 5 rozpocznie się wieczór kolęd. W programie występy scholi przy parafii rzymskokatolickiej p.w. św. Jerzego w Poznaniu, chóru parafialnego oraz wspólne kolędowanie.

To nie koniec sobotniego kolędowania. O godz. 19:00 w kościele Św. Anny odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu dwóch chórów: Ancantarena z Parafii Św. Anny i chóru Effataha ze Starołęki Małej. Po koncercie zaplanowano spotkanie opłatkowe parafian.

Z kolei w niedzielę, 7 stycznia o godz. 16:00 w kościele Matki Boskiej Bolesnej odbędzie się koncert chóru parafialnego Dolorosa, a o godz. 20:00 w ramach X Poznańskiego Kolędowania wystąpi Chór Męski Arion. Ponadto o godz. 16:00 w kościele Chrystusa Sługi odbędą się jasełka przygotowane przez parafian. Cztery godziny wcześniej, o 12:15 odprawiona zostanie msza św. z okazji odpustu parafialnego.


Komentarze (1)

06-01-2018 13:22:49
eka z małeki
-świętuję!!!Różne są podania co do ich ilości.Poza tym oni niekoniecznie byli jasnej karnacji,co o dziwo jakoś nie przeszkadza .............. moim kochanym RODAKOM dalej się nie wypowiadam eka

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
""Morze, moje morze"- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki" z udziałem - Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści przygotują i wspólnie z publicznością wykonają znane przeboje w klimat

24

maj

do 29-05-2018
Łazarz
29 DNI ŁAZARZA: 24-29.05.2018

17:00
Łazarz
29. Dni Łazarza - XIII PARADA ŁAZARSKA
Parada Łazarska z udziałem mieszkańców Łazarza. Na zakończenie parady pokazy artystyczne w wykonaniu min. Teatru "Z głową w chmurach"
Trasa: Zes

18:00
Park Kasprowicza
29. Dni Łazarza - Wystawa Przemysłowa na Wzgórzu św. Łazarza w 1908 r.
Jest to prezentacja, która opowiada o miejscu, którego już nie ma i o wydarzeniu, które zapoczątkowało tradycje wystaw

25

maj

do 26-05-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Sean powie parę słów o sobie" - Pustoła & Rapior & Ziemilski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: