Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z Małeckiego zniknęły auta - będzie "sąsiedzki sylwester". Straż Miejska wywiozła 2 samochody - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z Małeckiego zniknęły auta - będzie "sąsiedzki sylwester". Straż Miejska wywiozła 2 samochody
31-12-2017 20:49   Janusz Ludwiczak
W ósmą godzinę ostatniego dnia 2017 roku na ulicy Małeckiego wprowadzono zakaz parkowania i zatrzymywania się. Straż Miejska wywiozła dwa samochody. Kierowcy, którzy nie dostosowali się do przepisów otrzymają 100-złotowy mandat, 1 punkt karny i poniosą koszty związane z odholowaniem pojazdu. Zmiany mają związek z organizacją "sąsiedzkiego sylwestra" i wprowadzane są od kilku lat co roku ze względów bezpieczeństwa w "obawie przed hucznymi zabawami".

Podobnie jak w latach ubiegłych w dniu 31 grudnia o godz. 8 na ulicy Małeckiego – na odcinku od Rynku Łazarskiego do ul. Strusia oraz wokół skweru przy zbiegu ulic Granicznej i Łukaszewicza wprowadzony został zakaz zatrzymywania się i parkowania. Zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie do 1 stycznia 2018 do godz. 8:00.

Większość zmotoryzowanych dostosowała się do zmienionej organizacji ruchu, jednak Straż Miejska wywiozła dwa samochody.

Odholowane zostały dwa samochody - jeden z ulicy Małeckiego, drugi z Granicznej – mówi portalowi lazarz.pl Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.

Kierowcy, którzy nie przestawili swoich aut będą muszą liczyć się ze 100-złotowym mandatem i 1 punktem karnym, a także poniosą koszty odholowania pojazdu.

Zmiany mają związek z organizacją "sąsiedzkiego sylwestra: oraz ze względów bezpieczeństwa.

Przypomnijmy. "Huczny" sylwester na Małeckiego ma miejsce od kilku ostatnich lat. W 2010 roku grupa młodzieży postanowiła urozmaicić sobie powitanie nowego roku podpalając meble na środku ulicy Małeckiego, w pobliżu Granicznej i Łukaszewicza i urządzając w ten sposób ognisko. Na miejscu pojawiły się dwie jednostki straży pożarnej, jednak chuligani próbowali pobić strażaków i nie dopuścić do ugaszenia pożaru. Potrzebna była interwencja policji. Funkcjonariusze pojawili się z tarczami i pałkami. Zarówno w stronę strażaków, jak i policjantów poleciały m.in. butelki.

W 2012 roku policja zatrzymała trzy osoby. Jeden z mężczyzn rzucił w stronę policjantów petardą. Dwie pozostałe osoby zostały zatrzymane za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie nietykalności cielesnej.

Niespokojnie było również na powitanie 2014 roku. Na ulicy Małeckiego i na Rynku Łazarskim pojawiło się ponad 10 radiowozów i policjanci uzbrojeni w tarcze i broń gładkolufową. W stronę funkcjonariuszy poleciały petardy i butelki. Zatrzymano dwie osoby.

Podobnie było również w 2015 roku. Czterech młodych mężczyzn odpowiedziało za napaść na funkcjonariuszy policji. W stronę mundurowych znów poleciały petardy oraz butelki po szampanie i piwie. Obyło się bez palenia mebli, jednak ktoś podpalił pojemnik śmieciowy na skrzyżowaniu ulic Małeckiego i Kanałowej. Pożar został szybko opanowany. Do innego, znacznie groźniejszego pożaru doszło w Nowy Rok tuż przed godz. 1 w kamienicy przy ul. Łukaszewicza 10 (narożnik Calliera).

Nieco inaczej miało być na Małeckiego podczas powitania 2016 roku. Koordynatorzy Otwartej Strefy Kultury przy współpracy Rady Osiedla Św. Łazarz zorganizowali po raz pierwszy sylwester sąsiedzki, podczas którego na mieszkańców czekał grill, a o północy "płonąca kanapa". Jednak niechlubnej tradycji stało się zadość. Grupa wandali podpaliła śmietniki. Policja zatrzymała osiem osób, z czego dwie odpowiedzą za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, sześć pozostałych zostało aresztowanych za wzniecenie pożaru.

Za to po raz pierwszy spokojnie na Małeckiego było rok temu. Na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej odbył się "Sąsiedzki Sylwester na Skwerze". Mieszkańcy przywitali 2017 rok tanecznie przy muzyce hip-hopowej i klubowej. Chętni mogli ogrzać się przy koksownikach i ciepłej kiełbasie prosto z grilla. Nie zabrakło również fajerwerków, rac. Sylwester na Małeckiego po raz pierwszy od dłuższego czasu przebiegł bez większych incydentów. Zatrzymana została jedynie jedna osoba, która rzuciła w radiowóz petardę.

Podobno "tradycja" ogniska związana jest z pracownikiem drukarni, który pod koniec roku palił stare kalendarze. Z czasem mieszkańcy zaczęli dorzucać stare tapczany, meble, a nawet drzwi i opony. Ogień sięgał nawet drugiego piętra.

ZOBACZ TAKŻE: Na Małeckiego zapłonie kanapa – będzie sylwester na skwerze: grill, DJ i otwarty mikrofon


Komentarze (5)

03-01-2018 00:33:20
REDAKCJA
@Agnieszka F.: Od kiedy to informowanie o wydarzeniach w dzielnicy jest reklamą? Jeśli ma Pani zastrzeżenia proponuję kontakt z organizatorami. Pozdrawiam.
01-01-2018 22:33:38
toms
@Agnieszka F: Sylwester jest raz do roku, nie przesadzajmy. Sylwester był fajny, to za 364 dni czekamy na kolejny. Jak widać można kulturalnie się bawić, nie trzeba robić zadym jak miało to miejsce kilka lat temu.
01-01-2018 19:14:00
mieszkaniec
A co wolicie by znów na Małeckiego były penery i palenie srarych mebli jak za dawnych lat? Wreszcie nie było żadnych incydentów. I bez przesady raka noc jest raz w roku... sylwester to sylwester. A co Twoja mama nie była nigdy młoda? Zabawa trwała do 1. A po za tym na Rynku Łazarskim i w wielu innych miejscach też było strzelanie fsjerwerkami...
01-01-2018 18:21:51
Agnieszka F.
Też uważam, że portal Łazarz.pl robi reklamę przedsięwzięciu, które na to nie zasługuje, ale przeciwnie!!! Zastanówcie się autorzy nad tym: KOMU robicie reklamę? Nikt nie pyta mieszkańców, czy chcą takiej imprezy pod oknami - wszakże nie mieszkają na Łazarzu tylko młodzi i zdrowi. Moja mama co roku ma nieprzespaną noc, a płonące pale, kanapy itp. to dym, który się wżera przez okna. Do tego obstawa policji już od godzin popołudniowych kosztuje nas wszystkich!
01-01-2018 10:03:36
Negatyw
Jedna wielka patologia i jeszcze robią im reklamę... (!!!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: