Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Granie na straganie" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Granie na straganie"
21-12-2017 03:51   Janusz Ludwiczak
Muzyczny kiermasz prac świątecznych, wykonanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców, a także pierniczki, ciepły barszcz, kawa i herbata malinowa dla przybyłych gości – Szkoła Podstawowa nr 9 zaprosiła w piątek na "Granie na straganie, czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką". Na Rynku Łazarskim zrobiło się świątecznie i jak zapewniali organizatorzy, było to symboliczne pożegnanie ze starym, tradycyjnym targowiskiem przed jego modernizacją.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 wraz z rodzicami i nauczycielami zorganizowali w miniony piątek akcję "Granie na straganie, czyli Świąteczny Rynek z Dziewiątką". Na Rynku Łazarskim można było nabyć własnoręcznie przygotowane przez najmłodszych ozdoby świąteczne i drobne upominki, a także posłuchać koncertu kolęd w wykonaniu uczniów.

Na przybyłych gości czekały pierniczki, ciepły barszcz i herbata malinowa... i to wszystko za darmo.

Cieszymy się, że znalazło się kilku chętnych mieszkańców do wspólnego śpiewania, choć mamy nadzieję, że w przyszłości więcej naszych sąsiadów będzie chciało się integrować przy podobnych przedsięwzięciach. Warto budzić w ludziach empatię i poczucie potrzeby przyjaznego spędzania czasu w gronie swych sąsiadów, przypadkowo napotkanych osób. Rynek ma swoją atmosferę, taki pozytywny klimat, o który warto wspólnie dbać. Dziękujemy za wszystkie miłe głosy, wspólnie spędzony czas, za pochwałę naszych pierniczków i barszczyku – podsumowuje Agata Lachowska z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 9.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: