Ubyło miejsc postojowych na Rynku Łazarskim – w zamian będzie carsharing
13-12-2017 07:26   Janusz Ludwiczak
Zła wiadomość dla zmotoryzowanych parkujących w okolicach Rynku Łazarskim. ZDM zlikwidował cztery miejsca postojowe przy skwerze im. Kazimierza Nowaka, tzw. "Lejku Łazarskim". W zamian wymalowane zostały cztery koperty przeznaczone dla carsharingu, czyli systemu wypożyczalni ekologicznych aut na minuty, które na początku października uruchomiło miasto.

Na Lejku pojawiły się wyznaczone miejsca pod auta z wypożyczalni. Dziwne, że tak bez informacji, wcześniej zapowiedzi. A w planach jest przebudowa Rynku Łazarskiego – zauważa Roman Modrzyński.

Na początku października miasto uruchomiło carsharing, czyli system wypożyczalni samochodów ekologicznych na minuty, o czym informowaliśmy w połowie lipca. Więcej w artykule: Powstanie wypożyczalnia miejskich samochodów.

Przy skwerze im. Kazimierza Nowaka, tzw. "Lejku Łazarskim" pojawiły się cztery koperty, tym samym zmniejszyła się liczba miejsc postojowych. Od teraz parkować mogą tutaj tylko użytkownicy carsharingu.

Na wspomnianym przez terenie ("Lejek Łazarski") znajdować się będą cztery miejsca przeznaczone dla carsharingu. Podobnie jak innych w mieście – ich lokalizacja została oparta między innymi o wizje w terenie pracowników Wydziału Parkowania ZDM oraz Wydziału Transportu i Zieleni UMP. Były one omawiane również między innymi z miejskimi radnymi. W rejonie Łazarza ZDM przewidział wyznaczenie jeszcze czterech kopert – na parkingu przy Dworcu Zachodnim PKP. Nie możemy podać, czy to są wszystkie lokalizacje na tym terenie, gdyż operator systemu prowadził rozmowy również z prywatnymi podmiotami i koperty dla pojazdów carsharingu mają znajdować się również przy centrach handlowych lub na parkingach, które nie są w administracji Zarządu Dróg Miejskich – tłumaczy Marcin Idczak, zastępca naczelnika Wydziału Wspomagania Zarządzania i Komunikacji Społecznej Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.


Komentarze (11)

24-12-2017 07:43:31
Tomek
Czyli dróg rowerowych musi być tyle samo co samochodowych. Wtedy będzie można dokonać wyboru.
23-12-2017 22:42:52
Amicus
Tak samo jak wielu może zrezygnować z roweru...
23-12-2017 19:20:56
Prot
Wielu ludzi może bez trudu zrezygnować z korzystania z samochodu...
23-12-2017 12:58:50
Poznańczyk
Jeszcze ciut miłosiernej polityki jaśnie oświeconego nam Jaśkowiaka i każdy mieszkaniec Poznania będzie marzył o wyprowadzce. Uwielbiam jak władza po przez swoje działania promowane na nowoczesne, ułatwiające życie, proekologiczne nam mieszkańcom zatruwają życie. Rower? fajnie ale jako hobby, realizowane pod miastem z dala od spalin. Auto? konieczność dnia codziennego ale dzięki Jaśkowiakowi i Radzie Osiedla Łazarz dziś rytuałem jest czatowanie na miejsce parkingowe, a nie daj boże ktoś zaparkuje w sposób mało oszczędny i zaraz wypada kolejne jakże potrzebne miejsce parkingowe
14-12-2017 12:22:18
Amicus
Murzyni, geje i piesi... cóż za dyskryminacja... może marsz dyskryminowanych pieszych. Bądźcie głośni, pora by Poznań o Was usłyszał
14-12-2017 09:35:27
Amicus
...a wszystko po to by żyło się nam łatwiej...
14-12-2017 08:49:01
Pieszy Miejski
Tam jest chodnik, od zawsze zawłaszczony. I taki powinien być tytuł artykułu. Wystarczy sprawdzić znak umieszczony pod znakiem P (trochę w lewo, na wysokości przejścia w kier lodowej). No chyba, że białe pole i szare nie oznaczają chodnika i jezdni,a umiejscowienie rysunku auta jest tylko luźną sugestią co do sposobu parkowania. To już jest kolejny raz, po stacjach rowerowych, gdzie na chodniku robi się rzeczy nie przeznaczone do chodzenia. Piesi-najbardziej dyskryminowana, najbardziej liczba grupa w Poznaniu.
14-12-2017 02:47:08
Z Łazarza
Ja bym proponował jeszcze wprowadzić jakiś zakaz parkowania na całym lejku.. Mieszkańców też eksmitować najlepiej.. Po co ktokolwiek ma godnie żyć na Łazarzu..
14-12-2017 00:05:48
Albin
No to Panie Redaktorze: pora napisać o nowej organizacji ruchu w tym rejonie. Edukować, bo zmiana idiotyczna, a zastosować się trzeba.
13-12-2017 22:21:07
Amicus
Miejsca jak miejsca, ale co ZDM wykombinował u zbiegu ul. Niegolewskich i Rynku Łazarskiego? Znaki na środku skrzyżowania, wymalowany "owal" ciągłą linią i pokrętne poprowadzenie ruchu między ów liniami. Koszmar. Wygląda to fatalnie. Mnóstwo znaków szpecących i tak wątpliwej urody krajobraz rynku, slalom dla kierowców... Po co to wszystko skoro: a) było dobrze tak jak było, b) za pół roku rozpocznie się totalna modernizacja rynku?
13-12-2017 12:02:51
mieszkaniec łazarza
Bardzo dobra inicjatywa ZDM :).

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
""Morze, moje morze"- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki" z udziałem - Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści przygotują i wspólnie z publicznością wykonają znane przeboje w klimat

24

maj

do 29-05-2018
Łazarz
29 DNI ŁAZARZA: 24-29.05.2018

17:00
Łazarz
29. Dni Łazarza - XIII PARADA ŁAZARSKA
Parada Łazarska z udziałem mieszkańców Łazarza. Na zakończenie parady pokazy artystyczne w wykonaniu min. Teatru "Z głową w chmurach"
Trasa: Zes

18:00
Park Kasprowicza
29. Dni Łazarza - Wystawa Przemysłowa na Wzgórzu św. Łazarza w 1908 r.
Jest to prezentacja, która opowiada o miejscu, którego już nie ma i o wydarzeniu, które zapoczątkowało tradycje wystaw

25

maj

do 26-05-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Sean powie parę słów o sobie" - Pustoła & Rapior & Ziemilski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: