"Chcieliśmy wyjść do ludzi" – górczyńscy seniorzy mają swój klub
12-12-2017 03:41   Janusz Ludwiczak
W czwartek wiceprezydent Jędrzej Solarski dokonał otwarcia Klubu Seniora Górczyn, który działać będzie w budynku Gimnazjum nr 50 przy ul. Ściegiennego.

Brakowało nam miejsca, gdzie moglibyśmy się spotykać, wspólnie działać. W wielu dzielnicach działają kluby seniora. Łazarz ma Krąg, miejsca spotkań mają również seniorzy z Raszyna czy os. Kopernika a na Górczynie nie było nic, stąd wpadłam na pomysł, by powstał u nas klub seniora– mówi Ewa Zawieja, pomysłodawczyni i jedna z założycielek Klubu Seniora Górczyn.

Górczyński klub seniora mieści się w siedzibie Rady Osiedla Górczyn w Gimnazjum nr 50 (Szkoła Podstawowa nr 10 oddział gimnazjalny) przy ul. Ściegiennego 50. Osoby starsze znajdą tutaj coś dla siebie. Nie brakuje zajęć florystycznych, wspólnych wyjść do kina czy na basen a także zajęć rehabilitacyjnych.

Pomysł zrodził się już kilka lat temu, ale zaczęliśmy działać od lipca. Poparło nas miasto, inicjatywę przychylnie wsparł wiceprezydent Jędrzej Solarski. Zaczęliśmy działać od października. Klub Seniora Górczyn powstał dzięki wsparciu Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieżowych. Każdy znajdzie u nas coś u siebie. Chodzimy do kina, do teatru, na basen. W poniedziałki odbywają się warsztaty florystyczne. Udało nam się przygotować stroiki na groby na Wszystkich Świętych, a teraz stroiki świąteczne na adwent i Boże Narodzenie – opowiada Ewa Zawieja.

Klub Seniora Górczyn dla swoich podopiecznych planuje do stycznia organizować porady prawne. Chętni mogą zgłaszać się w każdą środę w godz. od 17:00 do 18:00 w budynku Gimnazjum nr 50, ul. Ściegiennego 10 (niedaleko pętli tramwajowej i dworca autobusowego Górczyn). Zajęcia dla seniorów organizowane są bezpłatne. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 669 35 18 77.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Edutec - Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji
22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej
Pegazik - Poznańskie Targi Książki

23

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż i otwarcie wystawy ikon Zdzisławy Czombik „Christiana Artis”

18:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Kwiaty i ogrody" - zakończenie konkursu plastyczno-fotograficznego "Światło i cień"

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
XIV Festiwal Wiosenny - koncert 3

24

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
beauty Vision - Forum Kosmetyki
Look - Forum Fryzjerska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: