Pomimo zakazu wielu kierowców łamie przepisy i z Głogowskiej skręca w lewo w Berwińskiego
07-12-2017 01:47   Janusz Ludwiczak
We wtorek wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na ulicy Głogowskiej, polegające na likwidacji lewoskrętu w Berwińskiego. Mimo nakazu jazdy prosto wielu kierowców łamie przepisy i wjeżdża na torowisko blokując przejazd tramwajom. Zmotoryzowani, którzy jednak jeżdżą niezgodnie z przepisami muszą liczyć się z mandatem w wysokości 250 złotych.

Lewoskręt z ulicy Głogowskiej w Berwińskiego został zlikwidowany z dwóch powodów - bezpieczeństwa w wyniku wielu kolizji, który miały miejsce na tym skrzyżowaniu a także poprawy przejazdu tramwajów, gdyż wielokrotnie kierowcy skręcający w lewo z głównej arterii Łazarza w stronę Placu Wyspiańskiego mimo przeznaczonego do skrętu w lewo pasu wjeżdżało na torowisko blokując tym samym przejazd bimbom i wielu osobom, które dojeżdżają komunikacją miejską do centrum i w dalsze rejony Poznania.

Od wtorku kierowcy by dojechać w rejon ulicy Matejki i Wyspiańskiego muszą z ulicy Głogowskiej skręcić w prawo w Strusia, następnie w lewo w Małeckiego, później w lewo w Kanałową, przejechać w poprzek przez Głogowską do ulicy Berwińskiego. Jednak część zmotoryzowanych łamie przepisy ruchu drogowego i nie tylko łamie znak nakazu jazdy prosto, ale również wjeżdża na torowisko. Zdarzają się nawet sytuacje, że na torach tramwajowych ustawia się po cztery, pięć samochodów.

Kierowcom przypominamy! Za niestosowanie się do znaku C-5 "nakaz jazdy prosto" grozi mandat w wysokości 250 złotych i 5 punktów karnych. Jednak wielu kierowcom może się upiec, gdyż ani we wtorek ani w środę w miejscu, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego nie było ani jednego policjanta z drogówki.


Komentarze (6)

12-12-2017 22:10:19
Autor
Dziś rano około godziny 8 widziałem skręcającego w lewo busa......"niestety miał pecha" bo na Berwińskiego stali panowie policjanci i zapewne wręczyli mu mandacik. Może to jest jedyny sposób, żeby nauczyć ludzi patrzenia na znaki.
12-12-2017 13:53:43
eka z małeki
-mimo upływu czasu kierowcy z rej.PO namiętnie skręcają w lewo o 7-40 widziałem nieciekawe sytuacje,głośno było!!!Podobno o zakaż skrętu w lewo wnosiła nasza ukochana podobno przez wszystkich poluuucja!!!Wręcz dziwi aż taki brak zdecydowanej reakcjiiiiiiii!!!!! eka
08-12-2017 12:09:11
morlock
@Pieszy Miejski Zasmucę Ciebie bo bywa tam (Engla byłego) często SM. Czai się między parkującymi dostawczakami lub gdy ich brak, po bramach. Patrole to przeważnie tandemy - meno/andro. Ps for all. Dziś widziałem jak gładzik minutówki na winklu Matej/Kasprza/Niegola/ usiłowała uruchomić "nowa" Poznanianka. Pozdrawiam rudą mamcię z pociechą. Ps. Proszę Panienki - gładzenie,dotykanie a wreszcie walenie urękawicznioną dłonią w czujnik NIE przyspieszy włączenia zielonego specjalnie dla Pani. Burmistrz na zagrodzie równy Wojewodzie to może u Was i gdzieś tam się sprawdza. TU JEST POZNAŃ a statut "menrza" nie upoważnia Pani do walenia w czujnik dotykowy i to w rękawiczce. Dobrze choć że inwektywy pozostały w Pani myśli ;-)
07-12-2017 12:42:07
Pieszy Miejski
Przecież jedyne patrole z tzw. prewencji łapią pieszych, którzy przejdą na czerwonym (gdzie tu prewencja?). Na Niegolewskich gdzie jest ten sam problem, nigdy patrolu nie uświadczyłem
07-12-2017 11:06:07
morlock
Heh. Wczoraj z kumpem o tym rozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku że gdyby ustawić tam ze trzech miśków to w dobę wyrobią kwartalną "normę" wlepianych mandatów, choć uczciwie przyznam że ja też często na pamięć jeżdżę.
07-12-2017 07:01:47
Negatyw
2 policjantów: jeden przed skrętem, a drugi za. Ludzi trzeba KARAĆ (!!!!!).

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
""Morze, moje morze"- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki" z udziałem - Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści przygotują i wspólnie z publicznością wykonają znane przeboje w klimat

24

maj

do 29-05-2018
Łazarz
29 DNI ŁAZARZA: 24-29.05.2018

17:00
Łazarz
29. Dni Łazarza - XIII PARADA ŁAZARSKA
Parada Łazarska z udziałem mieszkańców Łazarza. Na zakończenie parady pokazy artystyczne w wykonaniu min. Teatru "Z głową w chmurach"
Trasa: Zes

18:00
Park Kasprowicza
29. Dni Łazarza - Wystawa Przemysłowa na Wzgórzu św. Łazarza w 1908 r.
Jest to prezentacja, która opowiada o miejscu, którego już nie ma i o wydarzeniu, które zapoczątkowało tradycje wystaw

25

maj

do 26-05-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Sean powie parę słów o sobie" - Pustoła & Rapior & Ziemilski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: