Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lidia Dudziak i Maria Łazarz zostały modelkami – zainaugurowano nowy sezon kulturalno-oświatowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lidia Dudziak i Maria Łazarz zostały modelkami – zainaugurowano nowy sezon kulturalno-oświatowy
13-10-2017 02:48   Janusz Ludwiczak
Radne Lidię Dudziak i Marię Łazarz czy Małgorzatę Pańczak z Przedszkola nr 44 w galowych strojach można było zobaczyć podczas "łazarskich potyczek z modą" na początek inauguracji sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Klubie Osiedlowym "Krąg". Podczas uroczystości wręczono również Łazarską Nagrodę Artystyczną 2017.

Nowy sezon kulturalno-oświatowy 2017/2018 na Łazarzu zainaugurowały "łazarskie potyczki z modą", czyli pokaz mody osób zawodowo i społecznie związanych z Łazarzem oraz Klubem "Krąg". W wieczorowych i galowych strojach z niepowtarzalną fryzurą na wybiegu zaprezentowali się m.in. Lidia Dudziak - Radna Miasta Poznania, Maria Łazarz - przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz, Małgorzata Pańczak - Przedszkole nr 44, Maria Paradowska - Rada Osiedla Św. Łazarz i dyrektor Dziennego Domu Pomocy nr 1 "Klub Centrum" czy Joanna Heller.

Podczas czwartkowej ceremonii przyznano Łazarską Nagrodę Artystyczną. Nagroda ta przyznawana jest od ponad dziesięciu lat. Do tej pory otrzymali ją m.in. Kazimierz Rafalik - artysta, rzeźbiarz, fotografik (2008), Chór Collegium Cantorum (2009), Barbara Kubiak–Sobczak - prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (2010), Henryk Zięba - rzeźbiarz, autor zbioru drewnianych płaskorzeźb historycznych polskich orłów, nestor wielkopolskiego kolejnictwa, długoletni opiekun kolejowej izby pamięci (2011) czy Filip Springer - reporter i fotograf, autor książek: reporterskiej "Miedzianka. Historia znikania", która otrzymała Nagrodę Literacką Nike (w 2013). Rok temu Łazarską Nagrodę Artystyczną otrzymała Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Łazarską Nagrodę Arystyczną 2017 otrzymał Przemysław Mazurek, artysta, piosenkarz, muzyk. Laureat od dwóch lat współtworzy Kabaret "Klub Szyderców Bis", wcześniej występował m.in. w kabaretach: W.Y.G.U.P., Afera, a następnie z Rafałem Piechotą stworzył Kabaret Czarujących Doznań, a w Kabareciarni występował u boku Zenona Laskowika. Przemysław Mazurek jest absolwentem informatyki i edukacji muzycznej. Jest nauczycielem, aranżerem, prowadzi również audycje radiowe.

Podczas inauguracji upamiętniono śp. Jana Komarnickiego. W poniedziałek minie 10. rocznica śmierci przyjaciela wielu mieszkańców Łazarza, przewodniczącego Klubu Seniora "Bamberka", członka zespołu kabaretowego "Wiosenne Krokusiki" i współorganizatora Dni Łazarza.

Z kolei z okazji Dnia Nauczyciela i Edukacji wręczone zostały podziękowania i kwiaty dla przybyłych nauczycieli i pracowników oświatowych.

Na zakończenie, przy symbolicznej lampce wina odbył się wernisaż wystawy prac Anny Kruczkowskiej.


Komentarze (3)

16-10-2017 14:25:19
eka z małeki
-Pani Lidia ładnie prezentowała by się z OSIOŁKAMI w ZOOOOOOO !!!.Tego się nie da zapomnieć i jakie ładne i excytujące wręcz to było!!!!!!!!!!!! eka
13-10-2017 21:48:23
Rafał
Duże brawa :)
13-10-2017 09:51:06
AnnaP
Wreszcie moda dla normalnych kobiet,a nastoletnich anorektyczek! Dużo milej robiłoby się zakupy gdyby kobiety z krwi i kości je prezentowały. Duże brawa za odwagę dla pań! Kobiety po 40 i powyżej 40 rozmiaru też mają prawo do modnych stylizacji.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
21

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczystość zakończenia sezonu kulturalno-oświatowego 2017/2018 na Łazarzu

22

cze

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Powitanie lata" - dyskoteka Samorządu Wychowanków MDK3

do 23-06-2018
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

23

cze

Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom"
w godz. 13:00-17:30

01

lip

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: