Miasto robi porządek z reklamami
13-08-2017 05:38   Janusz Ludwiczak
Nie ma już ogromnych bilbordów na ulicy Wyspiańskiego, Palacza, przy skrzyżowaniu Hetmańskiej z Dmowskiego czy w pobliżu Marcinka.

Urzędnicy postanowili uporządkować przestrzeń publiczną z nadmiernej ilości reklam. W ostatnim czasie z przestrzeni usunięto ponad sto nośników reklamowych o łącznej powierzchni 800 m2, czyli tyle co pięć boisk do siatkówki. Dzięki działaniom Urzędu Miasta, a także determinacji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, w wielu częściach Poznania usunięto nieestetyczne szyldy i wielkoformatowe bilbordy.

Mało osób zauważa, gdy gdzieś w mieście znika jedna reklama. Skala naszych działań jest jednak na tyle duża, że gdyby połączyć reklamy, które usunęliśmy to mogłyby one z powodzeniem zasłonić Ratusz z okolicznymi budynkami – zaznacza Piotr Libicki, Pełnomocnik Prezydenta ds. Estetyki Miasta, tzw. "plastyk miejski".

Zmiany zaszły we wszystkich częściach miasta, również na Łazarzu. Zniknęły reklamy m.in. z ulicy Wyspiańskiego (przy Klonowica oraz przed Zespołem Szkół Gimnazjalno-Licealnych), na Palacza czy przed Szkołą Podstawową nr 77 - na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego. Ze zbędnych reklam kompleksowo oczyszczono elewacje Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ogromnych reklam nie ma już również w pobliżu Marcinka.

Poprawianie estetyki miasta jest dla nas niezwykle ważne. Reklamy znikają z miejskich nieruchomości, których zarządcy dostosowali się obowiązujących przepisów. Dzięki ich skutecznej egzekucji reklamy zostały usunięte również z prywatnych obiektów. Jest to także wynik dobrej współpracy z przedsiębiorcami, których wrażliwość na kwestie estetyczne wyraźnie się poprawiła – wskazuje Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

To nie koniec zmian planowanych w tym obszarze. Zespół Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Estetyki pracuje nad projektem zapisów do uchwały krajobrazowej, które poznany już jesienią. Rozpoczną one dyskusję nad zasadami obecności reklamy w przestrzeni Poznania. Projekty zapisów i propozycje mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych staną się podstawą opracowania ostatecznej wersji uchwały. Dokument ma zostać opracowany na początku 2018 roku, a w II kwartale Prezydent Jacek Jaśkowiak skieruje go do Rady Miasta Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (1)

14-08-2017 20:20:21
kropa
Brawo, bardzo duży plus dla Poznania za takie zabiegi. Jak niewiele a tak wiele
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Edutec - Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji
22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej
Pegazik - Poznańskie Targi Książki

24

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
beauty Vision - Forum Kosmetyki
Look - Forum Fryzjerska

do 25-03-2018
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
V Festiwal Smaków Food Trucków

26

mar

do 28-03-2018
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Sportowy zajączek

17:10
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert Muzyki Sakralnej
godz. 17:10 - cz. 1 (sala organowa)
godz. 18:00 - cz. 2 (aula)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: