Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto robi porządek z reklamami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto robi porządek z reklamami
13-08-2017 05:38   Janusz Ludwiczak
Nie ma już ogromnych bilbordów na ulicy Wyspiańskiego, Palacza, przy skrzyżowaniu Hetmańskiej z Dmowskiego czy w pobliżu Marcinka.

Urzędnicy postanowili uporządkować przestrzeń publiczną z nadmiernej ilości reklam. W ostatnim czasie z przestrzeni usunięto ponad sto nośników reklamowych o łącznej powierzchni 800 m2, czyli tyle co pięć boisk do siatkówki. Dzięki działaniom Urzędu Miasta, a także determinacji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, w wielu częściach Poznania usunięto nieestetyczne szyldy i wielkoformatowe bilbordy.

Mało osób zauważa, gdy gdzieś w mieście znika jedna reklama. Skala naszych działań jest jednak na tyle duża, że gdyby połączyć reklamy, które usunęliśmy to mogłyby one z powodzeniem zasłonić Ratusz z okolicznymi budynkami – zaznacza Piotr Libicki, Pełnomocnik Prezydenta ds. Estetyki Miasta, tzw. "plastyk miejski".

Zmiany zaszły we wszystkich częściach miasta, również na Łazarzu. Zniknęły reklamy m.in. z ulicy Wyspiańskiego (przy Klonowica oraz przed Zespołem Szkół Gimnazjalno-Licealnych), na Palacza czy przed Szkołą Podstawową nr 77 - na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego. Ze zbędnych reklam kompleksowo oczyszczono elewacje Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ogromnych reklam nie ma już również w pobliżu Marcinka.

Poprawianie estetyki miasta jest dla nas niezwykle ważne. Reklamy znikają z miejskich nieruchomości, których zarządcy dostosowali się obowiązujących przepisów. Dzięki ich skutecznej egzekucji reklamy zostały usunięte również z prywatnych obiektów. Jest to także wynik dobrej współpracy z przedsiębiorcami, których wrażliwość na kwestie estetyczne wyraźnie się poprawiła – wskazuje Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

To nie koniec zmian planowanych w tym obszarze. Zespół Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Estetyki pracuje nad projektem zapisów do uchwały krajobrazowej, które poznany już jesienią. Rozpoczną one dyskusję nad zasadami obecności reklamy w przestrzeni Poznania. Projekty zapisów i propozycje mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych staną się podstawą opracowania ostatecznej wersji uchwały. Dokument ma zostać opracowany na początku 2018 roku, a w II kwartale Prezydent Jacek Jaśkowiak skieruje go do Rady Miasta Poznania.


Komentarze (1)

14-08-2017 20:20:21
kropa
Brawo, bardzo duży plus dla Poznania za takie zabiegi. Jak niewiele a tak wiele
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

26

lip

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„Boska Florence” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

28

lip

do 29-07-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
Kraina Olimpia - zajęcia, animacje i zabawy dla dzieci
skwer przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej
w godz. 11:00-16:00, wstęp wolny

02

sie

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„Maudie” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

05

sie

10:00
Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 ul. Grunwaldzka 16a
Otwarte Strażnice - zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: