Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stablewskiego nie przypomina już XIX-wiecznej uliczki. Drogowcy załatali dziuuury - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stablewskiego nie przypomina już XIX-wiecznej uliczki. Drogowcy załatali dziuuury
13-08-2017 04:32   Janusz Ludwiczak
Po kilku tygodniach drogowcy załatali w końcu dziury na ulicy Stablewskiego, która swoim wyglądem przypominała XIX-wieczną drogę.

O sprawie pisaliśmy niespełna miesiąc temu. W połowie czerwca na ulicy Stablewskiego zaczęły pojawiać się dziura przy dziurze aż do gołego bruku.

Jesienią pozbawiono nas wielu miejsc postojowych na ul. Stablewskiego. Nasadzono kilkanaście krzewów. Rozumiem, zieleń jest potrzebna, ale przez to samochody parkują na poboczu jezdni ulicy, która nie jest szeroka. Czy teraz ZDM wraz z radą osiedla przywracają nam XIX-wieczny wygląd ulicy? Na ulicy Stablewskiego dziura przy dziurze aż do gołego bruku. Czy Stablewskiego ma być tak jak Kolejowa czy Chociszewskiego z kostką brukową, która przecież może być zabytkowa z końca XIX wieku?? – napisał do nas w lipcu Mariusz [nazwisko do wiadomości redakcji zgodnie z prośbą Internauty] na Kontaktową Platrofmę Czytelników (24@lazarz.pl).

Ulica Stablewskiego wyglądała jak szwajcarski ser. Najgorsza sytuacja był przed i za skrzyżowaniem z Bogusławskiego, gdzie dziury w jezdni były ogromne, aż do samego bruku.

Rada Osiedla Św. Łazarz pod koniec czerwca zgłosiła sprawę Zarządowi Dróg Miejskich. W tej sprawie również mieszkańcy nadsyłali sygnały do ZDM.

Likwidacja ubytków występujących na ul. Stablewskiego została zlecona z przewidywalnym terminem wykonania do dnia 28 lipca. Termin realizacji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych – informuje Ireneusz Woźny, zastępca dyrektora ZDM ds. Technicznych.

Dziury na ul. Stablewskiego zostały jednak załatane dopiero w poniedziałek, 7 sierpnia.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak (1), Andrzej Radwański (2-3)

ZOBACZ TAKŻE: "Przywracają XIX-wieczny wygląd ulicy?" - Stablewskiego dziurawa jak szwajcarski ser

ZOBACZ TAKŻE: Władze miasta chciały przesunąć przebudowę Kolejowej na lata 2020-2022

ZOBACZ TAKŻE: Po budowie cieplika ulice "przypominają krater - można stracić zawieszenie"

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

13-08-2017 18:49:57
aa
Czas na XIX wieczny odcinek ul. Chociszewskiego
13-08-2017 10:42:15
4SA
Najwyższy czas zabrać się za ul. KOLEJOWĄ.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
XXXLVI sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20:30
Kino w bramie ul. Matejki 46
"Obywatelka Jane. Walka o miasto" - film dokumentalny

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Dzikie historie" - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

20

lip

do 21-07-2018
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

21

lip

do 22-07-2018
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
Kraina Olimpia - zajęcia, animacje i zabawy dla dzieci
skwer przy zbiegu ulic Matejki i Grunwaldzkiej
w godz. 11:00-16:00, wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: