Tablice ITS nie informowały o awarii wodociągowej na Głogowskiej i zmianach tras tramwajów?
08-08-2017 00:35   Janusz Ludwiczak
"I jak zwykle było zamieszanie, bo MPK nie umieściło żadnych informacji i dużo ludzi wczoraj stało na przystankach" – alarmuje nasza Czytelniczka. Z kolei zdaniem Marcina informacje o awarii wodociągowej i zmianach tras tramwajów nie były podawane na tablicach ITS. Pojawiały się za to godziny odjazdów tramwajów "widmo".

Jak już informowaliśmy w nocy z piątku na sobotę pękła rura wodociągowa na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Limanowskiego. Do awarii doszło po godz. 1. Przez całą sobotę i niedzielę do godz. 13 tramwaje linii nr 5, 8, 11 i 14 jeździły objazdami. "Piątka" i "jedenastka" były kierowane przez Wildę i Most Dworcowy, zaś "ósemka" i "czternastka" kursowały objazdem przez Reymonta, rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką. MPK wydłużyło trasę autobusów "za tramwaj" linii T6, które z Dworca Zachodniego jeździły przez Głogowską, Matejki i Kasprzaka do węzła "Głogowska/Hetmańska".

Zdaniem naszych Czytelników było zbyt mało informacji na temat utrudnień.

I jak zwykle było zamieszanie, bo MPK nie umieściło żadnych informacji i dużo ludzi wczoraj stało na przystankach. Trzeba pamiętać, że są jeszcze osoby nie korzystające z internetu – napisała na naszym profilu na facebooku Beata Jackowiak.

Nawet w internecie o 7 rano w sobotę nie było żadnej informacji ... a jest nawet infrastruktura (wyświetlacze) na przystankach, na których można by taka informacje podać. Ale nie, one wyświetlały odjazdy tramwajów widmo – dodaje Marcin So.

Sprawdziliśmy. Informacje o utrudnieniach na Głogowskiej i objazdach tramwajów MPK podało na swojej stronie internetowej oraz przesłało za pośrednictwem SMS. Komunikaty pojawiły się również w portalach społecznościowych i prasie, w tym również na naszych łamach. MPK nie podało jednak jaką dokładnie trasą jeżdżą autobusy "za tramwaj" linii T6 i na jakich przystankach się zatrzymują.

Na tablicach ITS w dolnej części wyświetlany był pasek: "Uwaga! Awaria wodociągowa na ulicy Głogowskiej. Tramwaje linii nr 5, 8, 11 i 14 objazdami. Autobusy "za tramwaj" T6 wydłużone do Głogowska/Hetmańska".

Wyświetlacze ITS na przystankach m.in. "Rynek Łazarski" czy "Park Wilsona" faktycznie podawały aktualne godziny odjazdów tramwajów linii nr 5, 8, 11 i 14, które i tak tędy nie jeździły.

Zabrakło również informacji na stronach internetowych Zarządu Transportu Miejskiego, który jest organizatorem komunikacji w Poznaniu (MPK jest już tylko przewoźnikiem).

Zgodnie z umową wieloletnią z MPK Poznań, Operator (dysponujący całodobowym Nadzorem Ruchu) jest zobowiązany do umieszczania na tablicach przystankowych ITS komunikatów informacyjnych o sytuacjach awaryjnych mających wpływ na zmiany w układzie linii dla zdarzeń trwających powyżej 30 minut.
Zgodnie z obserwacjami oraz zapisem z dziennika dyspozytora, komunikat o awarii wodociągowej na ul. Głogowskiej i zmianach w transporcie publicznym został umieszczony na tablicach przystankowych ITS.
ZTM Poznań zamieszcza na tablicach komunikaty o planowych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji publicznej
– przekonuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Andrzej Radwański/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Awaria wodociągowa na Głogowskiej usunięta. Tramwaje znów jeżdżą główną ulicą Łazarza

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Edutec - Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji
22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej
Pegazik - Poznańskie Targi Książki

23

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż i otwarcie wystawy ikon Zdzisławy Czombik „Christiana Artis”

18:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Kwiaty i ogrody" - zakończenie konkursu plastyczno-fotograficznego "Światło i cień"

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
XIV Festiwal Wiosenny - koncert 3

24

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
beauty Vision - Forum Kosmetyki
Look - Forum Fryzjerska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: