Tablice ITS nie informowały o awarii wodociągowej na Głogowskiej i zmianach tras tramwajów?
08-08-2017 00:35   Janusz Ludwiczak
"I jak zwykle było zamieszanie, bo MPK nie umieściło żadnych informacji i dużo ludzi wczoraj stało na przystankach" – alarmuje nasza Czytelniczka. Z kolei zdaniem Marcina informacje o awarii wodociągowej i zmianach tras tramwajów nie były podawane na tablicach ITS. Pojawiały się za to godziny odjazdów tramwajów "widmo".

Jak już informowaliśmy w nocy z piątku na sobotę pękła rura wodociągowa na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Limanowskiego. Do awarii doszło po godz. 1. Przez całą sobotę i niedzielę do godz. 13 tramwaje linii nr 5, 8, 11 i 14 jeździły objazdami. "Piątka" i "jedenastka" były kierowane przez Wildę i Most Dworcowy, zaś "ósemka" i "czternastka" kursowały objazdem przez Reymonta, rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką. MPK wydłużyło trasę autobusów "za tramwaj" linii T6, które z Dworca Zachodniego jeździły przez Głogowską, Matejki i Kasprzaka do węzła "Głogowska/Hetmańska".

Zdaniem naszych Czytelników było zbyt mało informacji na temat utrudnień.

I jak zwykle było zamieszanie, bo MPK nie umieściło żadnych informacji i dużo ludzi wczoraj stało na przystankach. Trzeba pamiętać, że są jeszcze osoby nie korzystające z internetu – napisała na naszym profilu na facebooku Beata Jackowiak.

Nawet w internecie o 7 rano w sobotę nie było żadnej informacji ... a jest nawet infrastruktura (wyświetlacze) na przystankach, na których można by taka informacje podać. Ale nie, one wyświetlały odjazdy tramwajów widmo – dodaje Marcin So.

Sprawdziliśmy. Informacje o utrudnieniach na Głogowskiej i objazdach tramwajów MPK podało na swojej stronie internetowej oraz przesłało za pośrednictwem SMS. Komunikaty pojawiły się również w portalach społecznościowych i prasie, w tym również na naszych łamach. MPK nie podało jednak jaką dokładnie trasą jeżdżą autobusy "za tramwaj" linii T6 i na jakich przystankach się zatrzymują.

Na tablicach ITS w dolnej części wyświetlany był pasek: "Uwaga! Awaria wodociągowa na ulicy Głogowskiej. Tramwaje linii nr 5, 8, 11 i 14 objazdami. Autobusy "za tramwaj" T6 wydłużone do Głogowska/Hetmańska".

Wyświetlacze ITS na przystankach m.in. "Rynek Łazarski" czy "Park Wilsona" faktycznie podawały aktualne godziny odjazdów tramwajów linii nr 5, 8, 11 i 14, które i tak tędy nie jeździły.

Zabrakło również informacji na stronach internetowych Zarządu Transportu Miejskiego, który jest organizatorem komunikacji w Poznaniu (MPK jest już tylko przewoźnikiem).

Zgodnie z umową wieloletnią z MPK Poznań, Operator (dysponujący całodobowym Nadzorem Ruchu) jest zobowiązany do umieszczania na tablicach przystankowych ITS komunikatów informacyjnych o sytuacjach awaryjnych mających wpływ na zmiany w układzie linii dla zdarzeń trwających powyżej 30 minut.
Zgodnie z obserwacjami oraz zapisem z dziennika dyspozytora, komunikat o awarii wodociągowej na ul. Głogowskiej i zmianach w transporcie publicznym został umieszczony na tablicach przystankowych ITS.
ZTM Poznań zamieszcza na tablicach komunikaty o planowych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji publicznej
– przekonuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Andrzej Radwański/archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Awaria wodociągowa na Głogowskiej usunięta. Tramwaje znów jeżdżą główną ulicą Łazarza

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

17:00
Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

17:00
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert piosenki instrumentalistyki jazzowej

19

sty

19:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Polska" Alicja Biała/Marcin Świetlicki - wernisaż wystawy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: