"Przywracają XIX-wieczny wygląd ulicy?" - Stablewskiego dziurawa jak szwajcarski ser
20-07-2017 12:39   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Stablewskiego dziura przy dziurze aż do gołego bruku. Czy Stablewskiego ma być tak jak Kolejowa czy Chociszewskiego z kostką brukową, która przecież może być zabytkowa z końca XIX wieku?? – alarmuje nasz Czytelnik.

Jesienią pozbawiono nas wielu miejsc postojowych na ul. Stablewskiego. Nasadzono kilkanaście krzewów. Rozumiem, zieleń jest potrzebna, ale przez to samochody parkują na poboczu jezdni ulicy, która nie jest szeroka. Czy teraz ZDM wraz z radą osiedla przywracają nam XIX-wieczny wygląd ulicy? Na ulicy Stablewskiego dziura przy dziurze aż do gołego bruku. Czy Stablewskiego ma być tak jak Kolejowa czy Chociszewskiego z kostką brukową, która przecież może być zabytkowa z końca XIX wieku?? – pisze Mariusz [nazwisko do wiadomości redakcji zgodnie z prośbą Internauty] na Kontaktową Platrofmę Czytelników (24@lazarz.pl).

Sprawdziliśmy. Ulica Stablewskiego faktycznie wygląda jak szwajcarski ser. Najgorsza sytuacja jest przed i za skrzyżowaniem z Bogusławskiego, gdzie dziury w jezdni są ogromne, aż do samego bruku.

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność jadąc ulicą Stablewskiego jeśli nie chcą uszkodzić zawieszenia pojazdu i opon.

Zarząd Dróg Miejskich wie o sprawie. Dziury na Stablewskiego mają zostać załatane w najbliższych dniach.

Likwidacja ubytków występujących na ul. Stablewskiego została zlecona z przewidywalnym terminem wykonania do dnia 28 lipca. Termin realizacji może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych – informuje Ireneusz Woźny, zastępca dyrektora ZDM ds. Technicznych.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Władze miasta chciały przesunąć przebudowę Kolejowej na lata 2020-2022

ZOBACZ TAKŻE: Po budowie cieplika ulice "przypominają krater - można stracić zawieszenie"

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (5)

22-07-2017 10:37:09
M.Łazarz
Wyznaczony przez ZDM termin usunięcia "dziur" upływa 28 lipca.Dawno dawno temu prawie wszystkie bruki zalano asfaltem, teraz już tak się nie poprawia komfortu jazdy.Ale trzeba będzie docelowo zerwać asfalt, usunąć kostkę i położyć nową nawierzchnię.Na "zabytkowych" Jeżycach już tak robią.
22-07-2017 10:28:43
paramido
O! Widać mój zakład pracy w tle :)))
21-07-2017 12:10:12
M>M
Mieszkańcom kolejowej próbowano kity wciskać, że kostki brukowej nie można pokryć asfaltem co by trochę uciszyło ruch, ciekawe, że inne ulice właśnie w taki sposób "wyremontowano" tanim kosztem, patrz fotki Stablewskiego. Kpina .......
20-07-2017 19:36:01
Amicus
Grunt (sic!), że zgłoszone i przyjęte do realizacji. Jeszcze tylko odpowiednie zgody, pozwolenia, konsultacje społeczne i po zimie kiedy asfalt stopnieje do reszty wyłoni nam się piękny zabytkowy pruski bruk. A jak zabytkowy, to przecież musi zająć się tym konserwator zabytków... Po wnikliwej analizie okaże się, że grunty ulicy należą do kurii... Gotowy scenariusz na Bareja bis. Oto Polska właśnie...
20-07-2017 12:56:29
M.Łazarz
Zgłoszone do ZDM i przyjęte do realizacji przeszło miesiąc temu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Edutec - Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji
22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej
Pegazik - Poznańskie Targi Książki

23

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż i otwarcie wystawy ikon Zdzisławy Czombik „Christiana Artis”

18:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Kwiaty i ogrody" - zakończenie konkursu plastyczno-fotograficznego "Światło i cień"

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
XIV Festiwal Wiosenny - koncert 3

24

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
beauty Vision - Forum Kosmetyki
Look - Forum Fryzjerska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: