Mieszkańcy kolejnego bloku przy Arciszewskiego zostali pozbawieni gazu
14-07-2017 01:36   Janusz Ludwiczak
Mamy taką samą sytuację jaką mieli niedawno mieszkańcy sąsiedniego bloku. W naszym budynku przez kilka tygodni nie będzie gazu. Mieszkańcy zostali o tym powiadomieni nagle – alarmuje nasza Czytelniczka. Na początku tygodnia odłączony został gaz w bloku przy ul. Arciszewskiego 25.

Nawet przez dwa miesiące mieszkańcy bloku przy ul. Arciszewskiego 29 musieli radzić sobie bez ciepłej wody i przygotowywania gorącego posiłku. Na początku stycznia w budynku wyłączony został gaz. Lokatorzy musieli grzać wodę w czajnikach elektrycznych, a posiadacze kuchenek gazowych zaopatrzyć się w kuchenkę elektryczną. Powodem tej sytuacji była nieszczelność instalacji gazowej i złe działanie wentylacji. Więcej w artykule: 121 rodzin bloku przy Arciszewskiego bez gazu - nawet do wiosny.

Gazu nie mieliśmy przez dwa miesiące. Bardzo naciskałam administrację o jak najszybsze usunięcie awarii. Na początku marca udało nas podłączyć się do cieplika, dzięki czemu nie mamy już junkersów – mówi Agnieszka Glapa, mieszkanka bloku przy ul. Arciszewskiego 29.

Z podobnym problemem muszą teraz borykać się mieszkańcy sąsiedniego bloku przy ul. Arciszewskiego 25. W poniedziałek został zakręcony kurek z gazem do budynku.

Analogiczna sytuacja jak ta opisana przez Państwa 18 stycznia dotycząca długoterminowego braku gazu w całym budynku zaistniała przy ul. Arciszewskiego w bloku nr 25. I dokładnie tak samo o tym, że gazu w budynku nie będzie przez kilka najbliższych tygodni mieszkańcy - w tym ja - dowiedzieli się dopiero następnego dnia. Różnica jest taka, że w budynku na początku tego roku likwidowane były gazowe podgrzewacze wody, a ciepła woda pochodzi w tej chwili z cieplika miejskiego. Nie wyjaśniono lokatorom przyczyny zaistniałej sytuacji. Administracja porozlepiała jedynie analogiczne jak w styczniu w bloku 29 kartki z informacją, że prace mogą potrwać kilka tygodni. W związku z tym zastanawiam się gdzie interweniować by ta skandaliczna sytuacja nie trwała tak długo i by nie traktowano właścicieli mieszkań w tak obcesowy sposób. Przecież administrację utrzymują płacone przez nas sowite czynsze. Rozważam również wysłanie pisma do Nadzoru Budowlanego – zaalarmowała nas Agnieszka Dombrowska, mieszkanka bloku przy Arciszewskiego 25.

Sprawdziliśmy. Informacja o odłączeniu gazu pojawiła się dopiero w poniedziałek, 10 lipca. Zdaniem naszej Czytelniczki gazownicy byli na miejscu już 8 lipca, o czym informuje również komunikat wywieszony przez Polską Spółkę Gazownictwa.

"W dniu 10.07.2017 został wyłączony gaz w budynku przez Pogotowie Gazowe. Włączenie gazu nastąpi po uzyskaniu protokołu szczelności instalacji gazu w budynku. Powyższe prace mogą potrwać kilka tygodni. Od wtorku 11.07.2017 pracownicy firmy wykonawczej rozpoczną próby szczelności instalacji. W tym celu muszą wejść do każdego mieszkania i zamknąć zawór przy gazomierzu" – informuje w komunikacie Administracja Osiedla "Raszyn".

Wznowienie dostaw gazu nastąpi po przedstawieniu dostawcy gazu dokumentu potwierdzającego usunięcie nieprawidłowości i szczelności instalacji, podpisanego przez uprawnione osoby – wyjaśnia w kolejnym komunikacje Polska Spółka Gazownictwa.

Skontaktowaliśmy się z Administracją Osiedla "Raszyn" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Sytuacja wynikła stąd, że w ulatniał się gaz. Lokatorzy powiadomili nas o dziwnym zapachu. Po zgłoszeniu lokatora gazownia zakręciła kurek. Jednak w przypadku tego bloku tylko połowa budynku nie ma gazu, a to dlatego, że są dwa piony gazu. Wykonawca prowadzi już prace i przeglądy. Sądzę, że w ciągu tygodnia powinno się naprawić awarię. Na bieżąco prowadzone były przeglądy gazowe – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Hieronim Sacla, zastępca kierownika Osiedla Raszyn ds. Spraw Technicznych.

Pozostaje pytanie czy za kilka miesięcy z podobną sytuacją nie spotkają się mieszkańcy sąsiednich wieżowców?


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: 121 rodzin bloku przy Arciszewskiego bez gazu - nawet do wiosny

ZOBACZ TAKŻE: Pogotowie gazowe w nocy nie pracuje?

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

14-07-2017 17:41:58
poznanianka
Zyczę wytrwałości.Przypatrzcie się państwo b. dokładnie pracy wszelkim służbom i wykonawcą.Coś za wiele miejsc , nagle , opanowało montaż cieplików.Albo przeglądy były nie dokładne , delikatnie formułując .Albo administracja nie zauważała już przez naście lat ,że to co zuzyte, stare trzeba , wymieniać.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

17:00
Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

17:00
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert piosenki instrumentalistyki jazzowej

19

sty

19:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Polska" Alicja Biała/Marcin Świetlicki - wernisaż wystawy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: