Przez całe lato w Parku Kasprowicza znów będzie można ćwiczyć za zumbę i to za darmo
09-06-2017 20:56   Redakcja
W najbliższą niedzielę rozpocznie się kolejny sezon Zumby pod Areną. W każdą niedzielę aż do końca sierpnia na polanie w Parku Kasprowicza będzie można ćwiczyć zumbę pod okiem profesjonalnej instruktorki. Mamy, które nie mają z kim zostawić dzieci na czas zajęć, nie muszą się martwić – na miejscu zabawę zapewni im animatorka.

Letnie zajęcia zumby w Parku Kasprowicza po raz pierwszy zorganizowano dwa lata – był to projekt nagrodzony i zrealizowany w ramach konkursu "Centrum warte Poznania". Okazał się wielkim sukcesem – w każdych zajęciach brało udział około 50 osób.

Najbardziej cieszy mnie, że zajęcia przyciągnęły osoby dosłownie w każdym wieku – od kilkuletnich dziewczynek po panie, które mogłyby być nie tylko ich babciami, ale nawet prababciami. Niemal na każdych zajęciach pojawiał się jeden, dwóch panów. Wytworzyła się też swego rodzaju zumbowa społeczność, nawiązały się znajomości, więzi, przyjaźnie. W ten sposób projekt zyskał też wartość integracyjną – mówi Zenon Kubiak, pomysłodawca zajęć zumby w Parku Kasprowicza.

Dzięki sukcesowi przed rokiem udało się znaleźć sponsora dla kolejnej edycji zajęć, którym została firma Aquanet.

Wsparliśmy tę inicjatywę, ponieważ w swoich działaniach promujemy zdrowy styl życia. Wierzymy w skuteczność takich cennych inicjatyw – przyznaje Agnieszka Kaczmarek, specjalista ds. marketingu Aquanet S.A.

Pierwsze zajęcia zumby w Parku Kasprowicza rozpoczną się w niedzielę, 11 czerwca o godz. 10:00 na polanie pomiędzy halą Arena a placem zabaw.

"Zumba z Aquanetem w Parku Kasprowicz" odbywać będzie się do końca sierpnia w każdą niedzielę w godz. od 10:00 od 11:00. Udział w zajęciach jest bezpłatny – nie wymaga wcześniejszych zapisów ani innych formalności. Kto do tej pory nie zetknął się z zumbą, nie powinien się obawiać, że jako "nowy" sobie nie poradzi.

Zumba to połączenie elementów tańców latynoamerykańskich z fitnessem. Wyróżnia ją to, że nie ma metodyki, każdy może ćwiczyć niezależnie od wieku, zarówno dziewczynki w wieku 11 czy 12 lat jak i panie po 60-tce. Nie trzeba się uczyć kroków, bo tu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę – przekonuje Klaudia Nierychlewska, instruktorka zumby.

Poza tym nawet jeśli przychodzimy na zajęcia w nie najlepszym nastroju, to po ich zakończeniu czujemy mnóstwo pozytywnej energii. Zumba to nie tylko zabawa, ale też świetna forma aktywności ruchowej, która pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i spalaniu zbędnych kalorii. Już godzina ćwiczeń pozwala spalić nawet 600 kalorii – dodaje Klaudia Nierychlewska.

Uczestnicy zumby powinni przyjść w wygodnym obuwiu i stroju sportowym. Warto zabrać ze sobą również ręcznik i 1,5-litrową butelkę wody.

Podobnie jak przed rokiem zumbie będzie towarzyszyć kącik dla dzieci w wieku powyżej 5 lat, gdzie kreatywne zabawy maluchom zapewni profesjonalna animatorka. To ukłon w stronie mam, które są zainteresowane zumbą, ale w niedzielne poranki nie zawsze mają z kim zostawić swoje pociechy.


R E K L A M A

Komentarze (2)

13-06-2017 07:09:54
x
Czy na pływalni coś się dzieje? Zamknięto ją na tegoroczne lato, a nie widać prac. To chyba nowy trend - zamykać wtedy, kiedy byłoby najwięcej zainteresowanych. Podobnie jak z parowozem do i z Wolsztyna. Najpierw szumnie wznowiono jego kursowanie, teraz zawiesza się je na całe lato, z powodu... remontu torów.
11-06-2017 17:49:09
De.
Ostatnio aquanet wspiera wszystko jak leci.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Edutec - Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji
22. Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej
Pegazik - Poznańskie Targi Książki

24

mar

do 25-03-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
beauty Vision - Forum Kosmetyki
Look - Forum Fryzjerska

do 25-03-2018
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
V Festiwal Smaków Food Trucków

26

mar

do 28-03-2018
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Sportowy zajączek

17:10
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert Muzyki Sakralnej
godz. 17:10 - cz. 1 (sala organowa)
godz. 18:00 - cz. 2 (aula)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: