Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bohaterka Czerwca`56 otworzyła Dni Łazarza. Główną ulicą dzielnicy przeszła parada {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bohaterka Czerwca`56 otworzyła Dni Łazarza. Główną ulicą dzielnicy przeszła parada {WIDEO}
01-06-2017 05:14   Janusz Ludwiczak
W środowe popołudnie ulicą Głogowską już po raz dwunasty przeszła Parada Łazarska, która otworzyła największe i najstarsze dzielnicowe święto w stolicy Wielkopolski.

Barwny korowód z udziałem zabytkowych samochodów, Swarzędzkiej Orkiestry Dętej, harcerzy i dumnie maszerujących uczniami szkół już po raz dwunasty. W Paradzie Łazarskiej nie zabrakło również szczudlarzy, żonglerów, braci kurkowych i oczywiście samych mieszkańców dzielnicy.

Parada Łazarska wyruszyła tuż po godz. 17 tradycyjnie z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy Arenie i przeszła ulicami Wyspiańskiego, Głogowską, Stablewskiego i Jarochowskiego na plac przed pływalnią letnią w Parku Kasprowicza, gdzie odbył się koncert Orkiestry Dętej ze Swarzędza oraz występ teatru cyrkowo-akrobatycznego "Z głową w chmurach".

W Parku Kasprowicza odbyło się również uroczyste otwarcie 28. Dni Łazarza. Wśród gości honorowych była Aleksandra Banasiak, uczestniczka wydarzeń Czerwca`56.

Jestem tutaj po raz pierwszy, ale myślę, że będę już co roku. Bardzo mi się tu podoba, jest bardzo kolorowo. Jechałam w jednym z zabytkowych samochodów, było to wielkie przeżycie i wspomnienie minionych lat – powiedziała Aleksandra Banasiak, świadek wydarzeń Czerwca`56.

Otwarcia Dni Łazarza dokonali również gospodarze.

Wspaniałe jest to, że w Dniach Łazarza towarzyszy nam uśmiech. Jest dużo imprez. Każdy znajdzie coś dla siebie – zaznaczył Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Spotykamy się już po raz 28. Jako Łazarzanka z wyboru, a urodzona na Jeżycach cieszę się, że Łazarz ma takie dni. Zapomnijmy o tym co dzieje się poza Łazarzem, integrujmy się – dodała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Paradę Łazarską transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo. Poniżej również relacja wideo i fotoreportaż.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

11

paź

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 10-lecia 5.Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Wagabunda"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: