W tym roku pływalnia letnia w Parku Kasprowicza będzie zamknięta - ruszy generalny remont
16-02-2017 21:18   Janusz Ludwiczak
14 mln zł będzie kosztować modernizacja kąpieliska przy Arenie. Inwestycja, która ma ruszyć jeszcze wiosną zakłada remont niecek basenów. W miejscu części średniego basenu pojawi się stacja uzdatniania wody. Powstanie również boisko do gry w bule i plac do street workout, a także nowa zjeżdżalnia wodna. Jednak z pływalni letniej w Parku Kasprowicza będziemy mogli skorzystać dopiero latem 2018 roku.

Projekt modernizacji pływalni letniej w Parku Kasprowicza przedstawiciel POSiR przedstawił podczas środowej sesji Rady Osiedla Św. Łazarz.

Mamy już gotowy projekt wraz z pozwoleniem na budowę. Projekt obejmuje remont niecek - we wszystkich basenach będą ze stali nierdzewnej, remont szatni i toalet, budowę nawierzchni alejek i wymianę nawierzchni boiska wielofunkcyjnego. Będą nowe zbiorniki do przepływu wody – wyjaśniał Paweł Wichłacz, kierownik Ośrodka Arena, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Wiadomo już, że po przebudowie głębokość dużego basenu będzie wynosić od 1,2 do 1,4 m. Przebudowany zostanie również basen średni, którego część zostanie zasypana. W jego miejscu zbudowane zostaną podziemne zbiorniki wraz z instalacją techniczną uzdatniania wody. Oprócz tego pojawi się nowa zjeżdżalnia. Kręconą rynnę zastąpi zjeżdżalnia falista.

W ramach inwestycji, która wyniesie 14 mln zł wymieniona zostanie nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego, pojawi się też boisko do gry w bule i plac do street workoutu.

Jednak z pływalni letniej w Parku Kasprowicza będziemy mogli skorzystać dopiero latem 2018 roku. Dlaczego?

Mieliśmy do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich to rozpoczęcie prac po tegorocznym sezonie, ale istnieje ryzyko przerwania prac w okresie zimowym. Nie chcielibyśmy mieć takiej sytuacji jak ze stadionem, gdzie wszystko było robione pod presją czasu, a później pojawiały się błędy wykonawcze. Druga opcja zakłada rozpoczęcie remontu jeszcze wiosną tego roku i najpóźniej do maja przyszłego roku udałoby się zakończyć remont. Sytuację komplikuje również cała procedura przetargowa. Całość inwestycji miałaby zrealizować spółka PIM – tłumaczy Paweł Wichłacz z POSiR-u.

Po namyśle łazarscy radni zdecydowali, że lepszym rozwiązaniem będzie zamknięcie kąpieliska przy Arenie w tym sezonie i jak najszybsze rozpoczęcie prac.

Wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie lepsze i bezpieczniejsze. Pamiętajmy, że mamy po drodze zimę, która może być surowa i to opóźni roboty. Jednak w tym sezonie należy zapewnić mieszkańcom inne atrakcje – wskazywał Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Tak, chcielibyśmy zapewnić mieszkańcom możliwość spędzenia czasu wolnego podczas zamknięcia pływalni w tym sezonie letnim. Niewielkim kosztem udałoby się uruchomić boisko do piłki siatkowej, huśtawkę wodną i atrakcje dla najmłodszych – przekonywał Paweł Wichłacz, kierownik Areny.

Niebawem Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłoszą przetarg na wykonawcę modernizacji pływalni letniej w Parku Kasprowicza.

Radni dopytywali również o plany budowy krytego basenu. W tym roku mają rozpocząć się prace nad stworzeniem koncepcji i przygotowaniem kosztorysu. Pod koniec ubiegłego roku Rada Miasta Poznania przeznaczyła 8 mln zł na budowę wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego, który miałby składać się z istniejącej pływalni letniej, planowanego Centrum Sportów Wrotkarskich i krytego basenu.
W sumie w latach 2015-2019 modernizacja kąpieliska przy Arenie, budowa wrotkarki i krytej pływalni ma kosztować ponad 23 mln zł.

Projekt modernizacji pływalni letniej w Parku Kasprowicza {POBIERZ PFD}


Komentarze (7)

19-02-2017 11:31:06
Do: Łazarzanka
Nie do końca jest jak piszesz. Na stronie projektu od samego początku było napisane oraz tak samo zgłoszone do budżetu obywatelskiego, że jest podzielony na etapy. Wiadomo z jakiego względu - brak możliwości wstawienia większych kosztów. We wcześniejszych projektach było można, w 2016 już nie. Stąd podzielili to na etapy. Problemy z pieniędzmi? Skądże! Ostatnie zdanie w zgłoszeniu projektu: "Stąd w Polsce są specjalne dofinansowania na tego typu obiekty, dochodzące do 50% wartości inwestycji. Warto to wykorzystać." I z tego co wiemy (albo nie wiemy) dofinansowanie czeka z ministerstwa sportu ale już jako 33% do maksimum 1mln złotych na ten tor. Dlatego, bo Wrocław z 4 krotnie większym obiektem nas wyprzedził i ich kosztuje właśnie 4 krotnie więcej - 6mln. Z tego co widać urzędnicy nabrali wodę w usta, albo nie chcę im się działać w tej kwestii. A wrotkarze cały czas o tym mówili w WTK, podczas promocji projektu. Tak mało trzeba, żeby zapomnieć, a tak wiele, żeby pamiętać o tak wspaniałym projekcie. Widocznie miasto Poznań nie dorosło na tak dobrą inwestycję. Łatwiej rzucać 300mln na stadion czy 25mln na baseny, a społeczność oddolna "żebrze" 1,6mln na tor. Wstyd.
18-02-2017 10:19:53
Hania
Dlaczego wyplyca sie glebokosc basenu, zasypuje polowe drugiego ? O co chodzi ? Przerost ambicji coponiektorych idacy w zlym kierunku to jest powodem decyzji jak wyzej. Nie ma pieniedzy ? Pieniadze sa chociazby non stop rozbudowywanie-rozszerzanie strefy punktow rowerowych, sciezek rowerowych, no wogole ciagle zachodzace zmiany zwiazane z rowerem. Pan Jaskowiak moze liczyc na wiele glosow przy nastepnych wyborach bo rowerzysci akurat chodza na wybory w odroznieniu od wiekszosci poznanskiego spoleczenstwa, ktore ciagle placze i narzeka ale do wyborow nie chodzi.
17-02-2017 17:08:37
Łazarzanka
poznaniak- niby jak było lepiej zorganizowane- nie doszacowane koszty w projekcie, to już pierwsza wada tego zamierzenia- a liczenie, że jakoś to będzie i pieniądze się znajdą- to już pełna nieodpowiedzialność. Nota bene- w projekcie krytego kąpieliska jest uwzględnione powstanie CSW a żeby poszukać oszczędności szatnie i zaplecze mają być wspólne dla krytej pływalni i centrum. Nie bić piany, jak nie śledzi się tematu
17-02-2017 12:22:21
jatoja
@poznaniak Arena jest miejska "poznaniaku" natomiast pływalnia Łazarską jest. Dlaczemu indolencja ZAWSZE podpisuje się "poznaniak", ":polak", "patriota"? Pora na publikację IP przy poście jak inne, uczciwsze portale to robią.
17-02-2017 12:02:02
jatoja
@poznaniak może dlatemu że Arena to miejska zaszłość spieprzona ewidentnie przez pierdylion lat rządów dewelopedziów i idiokracji a Baseny nasze, Łazarskie.
17-02-2017 08:50:21
Kazek
Generalnie głębokość docelowa dużego basenu to jakaś kpina. Tam w najgłębszym miejscu powinno być minimum 1,80m, i jeszcze zjeżdżalnia powinna do brodzika wrócić. Lata 90-te...to se ne vrati...
17-02-2017 07:14:56
poznaniak
Przepraszam bardzo, na pływalnie pani D są pieniądze i rusza remont a CSW Arena musi cierpieć, choc było lepiej zorganizowane?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
XXXVIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

14

gru

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
IX Łazarskie Spotkanie Opłatkowe

15

gru

I Liceum Ogólnokształcące ul. Bukowska 16
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Kot w butach" w wykonaniu Teatru Krokodyl

17:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Cugowscy - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: