Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Łazarzu będzie nowa szkoła podstawowa - znamy nowe granice obwodów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Łazarzu będzie nowa szkoła podstawowa - znamy nowe granice obwodów
13-02-2017 01:37   Janusz Ludwiczak
Od września utworzona zostanie nowa szkoła podstawowa nr 33, która mieścić będzie się w budynku Gimnazjum 33 przy Arenie. Młodzi Łazarzanie będą uczęszczać w sumie do siedmiu podstawówek. Znamy granice nowych obwodów.

Najpóźniej do końca marca podjęte zostaną ostateczne decyzje dotyczące przyszłości szkół. Zgodnie z założeniami reformy oświaty przygotowanej przez rząd i polityków PiS z początkiem września zlikwidowane zostaną gimnazja. W zamian przywrócone zostaną ośmioletnie szkoły podstawowe, czteroletnie licea, pięcioletnie technika i trzyletnie szkoły zawodowe.

W tym roku nie będzie już prowadzony już nabór do gimnazjów, a uczniowie klas szóstych szkół podstawowych rozpoczną naukę w klasie 7. Ostatecznie gimnazja zostaną zlikwidowane w połowie 2019 roku.

Jak już informowaliśmy Gimnazjum nr 51 im. Jana Pawła II przy ul. Potockiej zostanie przekształcone w liceum terapeutyczne, z kolei dwa pozostałe gimnazja - nr 33, znajdujące się w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego zostanie przekształcone w nową Szkołę Podstawową nr 33 z klasami sportowymi i dwujęzycznymi. Podstawówką stanie się również Gimnazjum nr 53 ul. Winklera. Do tej szkoły będą uczęszczać uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 obecnej Szkoły Podstawowej nr 69.

Wiemy już jakie będą obwody szkół podstawowych. Całe osiedle Św. Łazarz podzielone zostanie na siedem obwodów. I tak obszar w obrębie ulic Bukowskiej, Przybyszewskiego, Marcelińskiej i Polnej przydzielony zostanie do Szkoły Podstawowej nr 71, która mieści się przy ul. Przybyszewskiego. Młodzi mieszkańcy z ul. Szylinga, południowej strony ul. Bukowskiej (pomiędzy Polną a Grunwaldzką) oraz północnej strony ul. Grunwaldzkiej (pomiędzy ul. Ziętary a Szylinga) będą uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 36 na Słowackiego.

Zmienią się również dotychczasowe granice szkół podstawowych nr 9, 26, 69 i 77. Obwód SP26 zostanie nieznacznie zmniejszony, obwód SP69 zostanie wydłużony do ul. Sielskiej, a SP77 do Krauthofera. Obwód SP9 zostanie rozciągnięty do ulicy Stablewskiego, Łukaszewicza i Potockiej.

Granice obwodu nowej Szkoły Podstawowej nr 33 obejmą m.in. budynki przy ul. Ułańskiej, Wojskowej, Marcelińskiej, Niecałej, Wyspiańskiego, Jarochowskiego, Reymonta, Chociszewskiego, Niegolewskich, Limanowskiego, Sczanieckiej, Morawskiego, Bogusławskiego, Drużbackiej, Siemiradzkiego czy Kossaka.

Kliknij, aby zobaczyć w pełnym rozmiarze

Kliknij, aby zobaczyć w pełnym rozmiarze

Na mapie przygotowanej przez Wydział Oświaty granice nowych obwodów zostały zaznaczone na niebiesko. Kolorem różowym zaznaczono obecne granice szkół podstawowych, a zielonym obwody gimnazjów.

Liczba uczniów w szkołach podstawowych w Poznaniu (rocznikowo) - obecnie {POBIERZ PDF}

Liczba uczniów w szkołach podstawowych w Poznaniu (rocznikowo) - projekt {POBIERZ PDF}

Mapa nowych obwodów szkół podstawowych w Poznaniu - PROJEKT {POBIERZ PDF}


Fot: materiały Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania

ZOBACZ TAKŻE: Gimnazja katolickie zamienią się w podstawówki

Komentarze (1)

13-02-2017 15:50:27
rodzin
No ktoś przesadził z tym obwodem SP90 - aż do Głogowskiej. Dziękuje moje dziecko wolę wysłać do SP69, która jest bliżej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

18

lip

do 22-07-2022
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowe zajęcia wakacyjne "Eco World"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: