Na Łazarzu będzie nowa szkoła podstawowa - znamy nowe granice obwodów
13-02-2017 01:37   Janusz Ludwiczak
Od września utworzona zostanie nowa szkoła podstawowa nr 33, która mieścić będzie się w budynku Gimnazjum 33 przy Arenie. Młodzi Łazarzanie będą uczęszczać w sumie do siedmiu podstawówek. Znamy granice nowych obwodów.

Najpóźniej do końca marca podjęte zostaną ostateczne decyzje dotyczące przyszłości szkół. Zgodnie z założeniami reformy oświaty przygotowanej przez rząd i polityków PiS z początkiem września zlikwidowane zostaną gimnazja. W zamian przywrócone zostaną ośmioletnie szkoły podstawowe, czteroletnie licea, pięcioletnie technika i trzyletnie szkoły zawodowe.

W tym roku nie będzie już prowadzony już nabór do gimnazjów, a uczniowie klas szóstych szkół podstawowych rozpoczną naukę w klasie 7. Ostatecznie gimnazja zostaną zlikwidowane w połowie 2019 roku.

Jak już informowaliśmy Gimnazjum nr 51 im. Jana Pawła II przy ul. Potockiej zostanie przekształcone w liceum terapeutyczne, z kolei dwa pozostałe gimnazja - nr 33, znajdujące się w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego zostanie przekształcone w nową Szkołę Podstawową nr 33 z klasami sportowymi i dwujęzycznymi. Podstawówką stanie się również Gimnazjum nr 53 ul. Winklera. Do tej szkoły będą uczęszczać uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 obecnej Szkoły Podstawowej nr 69.

Wiemy już jakie będą obwody szkół podstawowych. Całe osiedle Św. Łazarz podzielone zostanie na siedem obwodów. I tak obszar w obrębie ulic Bukowskiej, Przybyszewskiego, Marcelińskiej i Polnej przydzielony zostanie do Szkoły Podstawowej nr 71, która mieści się przy ul. Przybyszewskiego. Młodzi mieszkańcy z ul. Szylinga, południowej strony ul. Bukowskiej (pomiędzy Polną a Grunwaldzką) oraz północnej strony ul. Grunwaldzkiej (pomiędzy ul. Ziętary a Szylinga) będą uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 36 na Słowackiego.

Zmienią się również dotychczasowe granice szkół podstawowych nr 9, 26, 69 i 77. Obwód SP26 zostanie nieznacznie zmniejszony, obwód SP69 zostanie wydłużony do ul. Sielskiej, a SP77 do Krauthofera. Obwód SP9 zostanie rozciągnięty do ulicy Stablewskiego, Łukaszewicza i Potockiej.

Granice obwodu nowej Szkoły Podstawowej nr 33 obejmą m.in. budynki przy ul. Ułańskiej, Wojskowej, Marcelińskiej, Niecałej, Wyspiańskiego, Jarochowskiego, Reymonta, Chociszewskiego, Niegolewskich, Limanowskiego, Sczanieckiej, Morawskiego, Bogusławskiego, Drużbackiej, Siemiradzkiego czy Kossaka.

Kliknij, aby zobaczyć w pełnym rozmiarze

Kliknij, aby zobaczyć w pełnym rozmiarze

Na mapie przygotowanej przez Wydział Oświaty granice nowych obwodów zostały zaznaczone na niebiesko. Kolorem różowym zaznaczono obecne granice szkół podstawowych, a zielonym obwody gimnazjów.

Liczba uczniów w szkołach podstawowych w Poznaniu (rocznikowo) - obecnie {POBIERZ PDF}

Liczba uczniów w szkołach podstawowych w Poznaniu (rocznikowo) - projekt {POBIERZ PDF}

Mapa nowych obwodów szkół podstawowych w Poznaniu - PROJEKT {POBIERZ PDF}


Fot: materiały Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania

ZOBACZ TAKŻE: Gimnazja katolickie zamienią się w podstawówki

Komentarze (1)

13-02-2017 15:50:27
rodzin
No ktoś przesadził z tym obwodem SP90 - aż do Głogowskiej. Dziękuje moje dziecko wolę wysłać do SP69, która jest bliżej.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

17:00
Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18

sty

do 21-01-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra-PREMIERY - Międzynarodowe Targi Rolnicze

17:00
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
Konsultacje społeczne dotyczące rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania
► więcej szczegółów

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert piosenki instrumentalistyki jazzowej

19

sty

19:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Polska" Alicja Biała/Marcin Świetlicki - wernisaż wystawy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: